مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

صدای اعتراض زنان شورا بالا رفت


مجله اینترنتی راه ما: عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: در صورتی که شهردار تهران مجدداً به وعده خود در خصوص استفاده از بانوان و جوانان در سطوح مدیریت شهری عمل نکند سؤال از نجفی را از طریق هیئت رئیسه پیگیری می‌کنیم.

منتشر شده در تاریخ 1396/06/26 - 5 ماه پیش
مجله اینترنتی راه ما اجتماعی: ناهید خداکرمی با اشاره به اینکه شهردار تهران هنوز به وعده خود در خصوص به‌کارگیری 30 درصد از بانوان و جوانان در سطوح مدیریت شهرداری عمل نکرده است، اظهار کرد: انتصاب معاون و مدیران شهری حق طبیعی شهردار تهران است و ما خیلی ورود نمی‌کنیم اما انتظار داریم آقای نجفی به قولی که دادند عمل کنند.
وی افزود: آقای نجفی در زمان ارائه برنامه خود برای حضور در شهرداری تهران وعده‌هایی داد که انتظار می‌رود به آنها عمل کند به‌طوری که وی اعلام کرد 30 درصد از پست‌های مدیریت شهری را به بانوان و جوانان اختصاص خواهد داد.
خداکرمی ادامه داد: طی سال‌های گذشته تعداد قابل توجهی از جوانان و بانوان ما فرصت حضور در پست‌های دولتی و حتی شهری را نداشتند و این شرایط باید برای آنها فراهم شود و کسب تجربه کنند.
عضو شورای اسلامی شهر تهران خاطرنشان کرد: البته شهردار تهران در خصوص به‌کارگیری بانوان و جوانان در سطح مدیریت شهری چالش بزرگی پیشِ‌رو دارد و یک مقدار حق می‌دهیم به آقای نجفی که به‌خاطر این چالش‌ها از افراد باتجربه استفاده کند که البته این هم راه‌حل دارد و می‌توان از ترکیب تجربه پیشکسوتان و جوانان استفاده کرد.
وی اضافه کرد: ما همچنان بر انجام وعده شهردار تهران تأکید داریم چرا که این موضوع مطالبه اعضاء شورای شهر تهران به‌عنوان نمایندگان شهروندان است.
خداکرمی در پاسخ به این پرسش که در صورتی که شرایط انتصابات تغییر نکند شورا چه تصمیمی خواهد گرفت، بیان کرد: طبیعی است که روند سؤال را به‌صورت شفاهی و کتبی از طریق هیئت رئیسه پیگیری می‌کنیم.
در حالی هفته‌های اخیر تعدادی از اعضاء شورای شهر تهران به نحوه انتصابات نجفی در شهرداری ایراد گرفته‌اند که وی در آخرین مصاحبه خود در برنامه افتتاح نمایشگاه زنان و تولید ملی اظهار کرد: در انتصابات آینده از زنان استفاده می‌کنم.
وی گفت: در روزهای اخیر انتقادات درباره انتصابات اخیرم، به‌خصوص درباره عدم‌به‌کارگیری زنان مطرح شده که آنها را می‌پذیرم و به قول خودم درباره توانمندسازی مدیریتی زنان در شهرداری متعهدم.
نجفی تأکید کرد: قول می‌دهم در پایان دوره چهارساله حداقل 30 درصد مدیریت در شهرداری تهران از زنان باشند.
شهردار تهران ضمن اشاره به اینکه انتصابات در شهرداری یک روند اداری دارد، گفت: در انتصابات جدید در روزهای آینده به‌شرط رسیدن پاسخ استعلام‌ها شاهد حضور زنان در مناصب مدیریتی خواهید بود ضمن اینکه در حال شناسایی زنان توانمند و متخصص برای مناصب مدیریتی در تهران هستیم...
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است