مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

کره شمالی با ادامه روند فعلی، سقوط خواهد کرد


رؤسای جمهور کره جنوبی و آمریکا در گفت‌وگوی تلفنی تاکید کردند اگر کره شمالی به آزمایش‌های موشکی و اتمی خود ادامه دهد، در معرض انزوا و فروپاشی قرار خواهد گرفت.

منتشر شده در تاریخ 1396/06/26 - 5 ماه پیش
خبرگزاری فارس: پارک سو-هیون سخنگوی دفتر ریاست جمهوری کره جنوبی از گفت‌وگوی رئیس جمهور این کشور با همتای آمریکایی‌اش درباره مساله کره شمالی خبر داد.
به نوشته خبرگزاری یونهاپ، مون جائه-این رئیس جمهور کره جنوبی و دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در گفت‌وگویی بر لزوم اجرای کامل قطعنامه‌های سازمان ملل علیه کره شمالی تاکید کردند.
مون و ترامپ خواستار عقب‌نشینی کره شمالی از اقدامات تحریک‌آمیزش شده و هشدار دادند این اقدامات تن‌ها به انزوای کره شمالی انجامیده و در نهایت به سقوطش منجر خواهد شد.  
دفتر ریاست جمهوری کره جنوبی همچنین خبر داد در این گفت‌وگوی تلفنی مون و ترامپ توافق کردند روابط خود را تعمیق بخشیده و فشار عملی بیشتری بر کره شمالی وارد نمایند و فشار اقتصادی بیشتر بر این کشور وارد کنند تا کره شمالی متوجه شود با اقدامات تن‌ها دچار انزوای دیپلماتیک خواهد شد.  
کره شمالی روز جمعه بار دیگر یک موشک بالستیک آزمایش کرد که از آسمان ژاپن عبور نمود. دو هفته پیش از این هم کره شمالی ششمین آزمایش اتمی خود را انجام داده بود.
کره شمالی دلیل این آزمایش‌ها را اقدامات تحریک‌آمیز آمریکا در شبه جزیره کره از جمله رزمایش‌های نظامی واشنگتن و سئول و توکیو می‌داند.
انتهای پیام/
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است