مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

روباتی که به بوی بد واکنش می دهد + فیلم


مجله اینترنتی راه ما: ژاپنی‌ها روباتی ساخته‌اند که نسبت به بوی بد و بخصوص بوی پا واکنش می‌دهد. این روبات که به‌شکل سگ ساخته شده با استفاده از سنسوری که در بینی اش دارد وقتی بوی بد پا را احساس کند، شروع به پارس و در موارد شدیدتر غش می‌کند.

منتشر شده در تاریخ 1396/06/26 - 4 ماه پیش
ژاپنی‌ها به عطر و خوشبوکننده‌های بدن اهمیت زیادی می‌دهند تا جایی‌که شرکت‌های این کشور سمینارهایی را درباره "آزار و اذیت بو" برگزار می‌کنند. این وسواس در زمینه بهداشت و پاکیزگی حتی به خانه مردم هم کشیده شده یعنی جایی که افراد به‌محض ورود به‌خانه کفش‌شان را درمی‌آورند. ژاپنی‌ها اصولا ایده‌های ناب فناوری زیادی دارند و تا به‌امروز چندین اپلیکیشن مدرن برای بو و موارد مرتبط با آن ساخته‌اند.
به‌عنوان مثال، اپی درست شده که در صورتی‌که زیربغل فرد بوی بدی بدهد، به‌وی اطلاع می‌دهد. یا روبات خانمی که بوی بد دهان را چک می‌کند. به‌زودی، یک سگ کوچک روباتیک وارد بازار Store این کشور می‌شود که پاهای افراد را بو می‌کشد.
این سگ به یک سنسور بو که در دماغ‌اش کار گذاشته شده مجهز است. سگ روبات ژاپنی‌ها نه‌تنها با استشمام بوی پا شروع به پارس کردن می‌کند، بلکه به‌پشت می‌افتد و حتی اگر این بو خیلی بد باشد به‌صورت موقتی غش می‌کند. علاوه بر این، به‌منظور دور کردن بوی بد، از یک خوشبوکننده استفاده می‌کند. اما، در مواقعی که همه چیز خوب به‌نظر می‌رسد، این سگ 15 سانتی‌متری با قیافه مظلوم خود فقط دم‌اش را تکان می‌دهد.
این روبات توسط شرکت "فناوری نکست" که بازوی تجاری مؤسسه ملی کالج فناوری Kitakyushu است طراحی و ساخته شده است. این دانشگاه که پیش از این، روبات تشخیص دهنده بوی بد دهان را ساخته، سال‌ها در این زمینه‌ها تحقیق کرده و نمونه‌های اولیه زیادی ساخته است. حالا، سگ روبات این شرکت برای عموم در دسترس قرار گرفته است. این روبات به‌نام "هانا-چان" اوایل سال آینده میلادی برای فروش عرضه می‌شود. البته، قیمت 905 دلاری آن کمی برای مردم عادی گران است...
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است