مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

ممنوعیت برای ثبت برند اختصاصی


مجله اینترنتی راه ما: مدیر کل نظارت بر تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو از ممنوعیت ثبت برند اختصاصی خبر داد.

منتشر شده در تاریخ 1396/04/26 - 7 ماه پیش
محمود بیگلر مدیر کل نظارت بر تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو ضمن اشاره به عدم ثبت وسیله پزشکی وارداتی با برند اختصاصی گفت: دریافت درخواست ثبت وسیله پزشکی با برند اصلی کمپانی در این اداره کل صرفا بر اساس تعهدنامه کمپانی در خصوص اصلی بودن برند قابل انجام است و در صورت مشاهده مغایرت و اظهار خلاف واقع وسیله پزشکی نه تنها ثبت نخواهد شد و بلکه ابطال گردیده و مسئولیت آن نیز در هر مرحله به عهده نماینده است.
بیگلر اضافه کرد: شرکت‌های تولید کننده خارجی مجاز به درج نام نماینده داخلی «تحت عنوان نماینده یا توزیع کننده» در لیبل محصول هستند.
وی همچنین در خصوص ثبت وسیله پزشکی با برندهای اختصاصی که سابقه وارداتشان به گذشته بر می‌گردد و مغایرتی که با دستوالعمل اخیر پیدا می‌کند تصریح کرد: در اینباره جای نگرانی وجود ندارد و از زمان ابلاغ این بخشنامه مدت 4 ماه به شرکت‌ها فرصت داده خواهد شد تا برند اصلی سازنده را ثبت و جایگزین نمایند.
این مقام مسئول در سازمان غذا و دارو افزود: بعد از اتمام مدت زمان تعیین شده؛ IRC‌های صادره برای برندهای اختصاصی غیر فعال می‌شود و برای آن دسته از وسایلی که دارای قیمت مصوب می‌باشند با توجه به سوابق واردات و به منظور خودداری از ایجاد وقفه در فرایند فروش شرکت و تامین نیاز بازار، قیمت‌های مصوب شده برای شرکت‌ها به مدت 8 ماه پس از آخرین ورود قابل نمایش خواهد بود.
..
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است