مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

9 کاربرد مبتکرانه خمیرداندان در خانه +عکس


مجله اینترنتی راه ما: مطمئناً با کاربرد اصلی خمیردندان که تمیز کردن دندان‌ها و از بین بردن باکتری‌های دهان است، آشنا هستید. اما قدرت تمیزکنندگی و بافت ساینده خمیردندان باعث می‌شود که بتوان از آن در نظافت بخش‌هایی از خانه هم استفاده نمود. در این مطلب 9 کاربرد فوق‌العاده خمیردندان را در نظافت خانه به شما آموزش می‌دهیم.

منتشر شده در تاریخ 1396/06/26 - 5 ماه پیش
اخطار: برای تمیز کردن و برق انداختن وسایل باید از خمیردندان سفید غیرژلی استفاده کنید، زیرا ممکن است نمونه‌های ژلی موادی داشته باشند که بر خلاف هدف شما باعث خرابی وسایل بشوند.
نقره‌جات را در یک چشم بر هم زدن برق بیاندازید
آیا حلقه یا گردنبند موردعلاقه‌تان کدر شده است؟ آن را خیس کرده، با مقدار کمی خمیردندان بسابید، سپس آب بکشید و با یک پارچه خشک کنید. البته این کار نباید به یک عادت تبدیل شود، زیرا خمیردندان خاصیت سایندگی زیادی دارد.
کاری کنید که شیرآلات دوباره بدرخشند
مقداری خمیردندان را با یک اسفنج روی شیرآلات فلزی بکشید تا کثیفی‌ها را پاک کند.
لکه‌های قهوه و چای را از روی فنجان‌ها پاک کنید
وقتی لکه‌های ناخوشایند قهوه یا چای بر روی لیوان‌ها و فنجان‌ها باقی می‌مانند، می‌توانید آنها را با کمی خمیردندان پاک کنید.
لکه‌های ناشی از لوازم آرایش را پاک کنید
اگر به طور اشتباهی لکه‌ای از رژلب یا خط چشم شما بر روی کانتر آشپزخانه، آینه یا انگشتان‌تان باقی ماند، رنگ را با خمیردندان به آسانی پاک کنید.
بوی بد سیر را از دست‌های‌تان بزدایید
وقتی دستان‌تان بوی سیر یا پیاز گرفته است، کمی خمیردندان را به آنها مالیده و بشویید. این ترفند برای از بین بردن بوی ماهی هم کارساز است.
برای نصب بی‌نقص تابلو به دیوار از آن استفاده کنید
یک راه‌حل خلاقانه و جالب برای نصب تابلوها به دیوار این است که با کمی خمیردندان مشخص کنید که میخ باید به کدام قسمت پشت تابلو گیر کند. سپس تابلو را به آرامی به دیوار بچسبانید تا اثری از خمیردندان بر روی دیوار بماند. حالا در آن نقطه میخ را بکوبید و تابلو را به زیبایی آویزان کنید.
حلقه آب باقی مانده روی چوب را پاک کنید
این لکه‌های ناشی از قرار دادن لیوان آب بر روی چوب، به راحتی پاک می‌شوند. خمیری از مقدار مساوی خمیردندان و جوش شیرین درست کنید، سپس با یک پارچه نم خمیر را به آرامی بر روی لکه بکشید. شاید مجبور شوید این کار را چند بار تکرار کنید. سپس مبلمان چوبی را مانند همیشه تمیز کنید.
لکه ماژیک راپاک کنید
لکه ماژیک بر روی چوب را می‌توانید با خمیردندان از بین ببرید. مقدار کمی خمیردندان سفید را بر روی لکه بگذارید و سپس با یک پارچه یا دستمال حوله‌ای خیس آن را پاک کنید.
کفش‌های ورزشی خود را برق بیاندازید
با مسواک و خمیر دندان کفش‌های‌تان را مانند دندان‌های‌تان برق بیاندازید...
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است