مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

موافقت حماس با انحلال کمیته اداری غزه و برگزاری انتخابات سراسری


مجله اینترنتی راه ما: جنبش حماس ضمن موافقت با انحلال کمیته اداری در غزه به منظور اداره امور این منطقه، خواهان حضور دولت توافق ملی فلسطین در غزه و بر عهده گرفتن مسئولیت‌ها شد.

منتشر شده در تاریخ 1396/06/26 - 5 ماه پیش
مجله اینترنتی راه ما سیاسی: به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، جنبش حماس در بیانیه‌ای با اعلام این درخواست، موافقتش را با برگزاری انتخابات سراسری اعلام و از دعوت مصر برای گفتگو با جنبش فتح درباره ساز و کار اجرای توافقنامه قاهره و تشکیل دولت وحدت ملی در چارچوب گفتگوی همه جانبه گروه‌های فلسطینی امضا کننده توافق مذکور استقبال کرد.
در ادامه این بیانیه آمده است که این تصمیمات در راستای حمایت از تلاش‌های قابل تقدیر مصر و در راس آن سازمان اطلاعات این کشور اتخاذ شده است و این تلاش‌های قاهره نشانگر اهتمام آن به تحقق آشتی ملی و پایان شکاف داخلی در فلسطین و علاقه‌مندی آن به تحقق خواسته ملت فلسطین در زمینه برقراری وحدت ملی است.
هیات بلند پایه‌ای از حماس به ریاست اسماعیل هنیه، رئیس دفتر سیاسی این جنبش از هفته پیش در قاهره به سر می‌برد و در دیدار با مقامات مصری و به ویژه سازمان اطلاعات این کشور تمامی مسائل دوجانبه و مسائل داخلی فلسطین از جمله آشتی ملی را مورد بحث و بررسی قرار داده است. ..
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است