مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

وزارت فرهنگ‌وارشاد اسلامی از فقیرترین وزارتخانه‌هاست


مجله اینترنتی راه ما: یک عضو هیات رئیسه کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی معتقد است که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از فقیرترین وزارتخانه‌ها است.

منتشر شده در تاریخ 1396/06/26 - 5 ماه پیش
مجله اینترنتی راه ما سیاسی: ولی داداشی در سومین نشست خود با خبرنگاران خبرگزاری‌ها و مطبوعات محلی بندر آستارا اظهار داشت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی فاقد بودجه است و باید بگوییم که از فقیرترین وزارتخانه‌ها است.
وی با تأکید بر این‌که متأسفانه در کشور ما به مقوله فرهنگ در تمامی حوزه‌ها کم‌توجهی می‌شود، ادامه داد: بنده منتقد این موضوع هستم که همیشه توسعه را در عمران و آبادانی ببینیم.
وی با اشاره به این‌که توسعه فیزیکی بدون فرهنگ‌سازی به جایی نمی‌رسد، افزود: با تداوم این تفکر، از فرهنگ قهقرایی سر درمی‌آوریم.
داداشی با بیان این‌که مجلس باید نگاه جدی به این بخش داشته باشد، اضافه کرد: باید بگوییم که این نوع نگاه کم‌توجهی بودجه‌ای به بخش فرهنگ، در دو حوزه مختلف دولت و مجلس شورای اسلامی وجود دارد.
وی خاطرنشان کرد: در برنامه ششم توسعه قانونی تصویب شد که سالیانه ۱۷ هزار میلیارد تومان به وزارت ورزش Sport و جوانان در راستای رفع مشکل ورزشکاران منظور شود و از این تصمیمات نیز باید برای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هم گرفته شود.
نماینده آستارا در مجلس شورای اسلامی در بخش دیگر سخنان خود به وضعیت سالن نیمه‌کاره آمفی تئاتر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان اشاره کرد و گفت: برای رفع مشکل برق این سالن ۷۵۰ نفری نیز ردیف بودجه‌ای در کمیته برنامه‌ریزی با هماهنگی فرمانداری شهرستان منظور شده است تا پس از دریافت آن رقم، مشکل دریافت کنتور مرتفع شود.
وی اضافه کرد: اگر اعتبارات شهرستانی و استانی نیز تخصیص یابد، این پول برای دریافت کنتور نیز پرداخت خواهد شد تا هنرمندان در اجرای برنامه‌های خود با مشکل خاموشی سالن مواجه نشوند.
داداشی در خصوص مطالبات خبرنگاران و اصحاب قلم و رسانه خاطرنشان کرد: سخت و زیان‌آور بودن شغل خبرنگاری نیز از مراجع ذی‌صلاح پیگیری خواهد شد.
وی اضافه کرد: این موضوع باید برای تداوم در مجلس شورای اسلامی مطرح شود تا به قانون Law لازم‌الاجرا تبدیل شود.
وی تصریح کرد: بحث دریافت یارانه مطبوعات مناطق مرزی از دیگر مطالبات فعالان این عرصه در آستارا است که باید دلایل پرداخت نشدن آن روشن شود...
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است