مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

عنایتی: ۱۵ بار از فوتبال خداحافظی کرده‌ام!


مهاجم اسبق تیم فوتبال استقلال گفت: شرایط استقلال خوب نیست و قطعا این تیم مشکل فنی دارد و زدن یک گل در ۶ هفته فاجعه است.

منتشر شده در تاریخ 1396/06/26 - 5 ماه پیش
بانک ورزش:رضا عنایتی پس از خداحافظی در بازی افتتاحیه ورزشگاه امام رضا از دنیای فوتبال گفت: خیلی خوشحالم که در جمع دوستانم حضور دارم. می‌دانم شما زحمت زیادی می‌کشید و به کمترین چیزی که حق‌تان است دست پیدا می‌کنید. دوستان ۲۰ سال من را تحمل کردند و اگر گاهی پاسخی ندادم بخاطر شرایط بوده است. همیشه سعی کرده‌ام ارتباطم را با رسانه‌ها حفظ کنم و خوشحالم که در شهر خودم خداحافظی می‌کنم. زمانی که به پدیده آمدم چنین تصمیمی داشتم در سیاه جامگان هم این اتفاق تکرار شد. برخی اجازه ندادند که در آن تیم هم به فوتبالم ادامه بدهم و جو سازی کردند. ممنون مردم شهرم هستم و از همه تشکر می‌کنم.
وی در مورد فعالیتش به عنوان مربی گفت: در این مورد به حمایت همه جانبه نیاز است و ۲۰ سال در فوتبال بوده‌ام و تجربیاتی کسب کرده‌ام و پتانسیل شهر ما خیلی بالاتر از این است. شهرهایی هستند که استعداد ندارند، اما ادعا دارند، اما ما استعداد داریم، اما شرایط برای بهره‌برداری از آن وجود ندارد. نمی‌خواهم ذهنیتی که در مورد بازیکنی من وجود داشته از بین برود. اگر بخواهم بازگردم با قدرت می‌آیم.
عنایتی در مورد افتتاح ورزشگاه امام رضا و اینکه اجازه برگزاری بازی‌های بزرگ در آن را می‌دهند گفت: ورزشگاه امام رضا از مجهزترین و بزرگترین ورزشگاه‌های کشور است ونمونه دیگری از آن داشته باشیم. این ورزشگاه گنجایش بازی استقلال و پرسپولیس را ندارد، اما در مسابقات دیگر می‌توان میزبان حریفان بود.
وی در مورد وضعیت استقلال و اینکه در ۶ هفته یک گل زده است گفت: حال استقلال واقعا خوب نیست. هرچند چند هفته از این تیم حمایت کردیم، اما اتفاقات برای این تیم خوب نیست. تعجب می‌کنم چرا بازیکنان استقلال مثل تیم‌های خود در فصل قبل خوب عمل نمی‌کنند. این ضعفی است که در فوتبال ما وجود دارد. خیلی از بازیکنان از تیم‌های خود جابه جا نمی‌شوند. بازیکن وقتی از شرایط خاص به شرایط خاص‌تر می‌رود نمی‌تواند به بازدهی سابق خود دست پیدا کند و این مشکل بزرگی است. زدن یک گل در ۶ هفته فاجعه است تمام اتفاقات بد برای استقلال افتاده است. رکوردهایی داشتیم که دیگر از آن نداریم. وقتی در بیرون از من سوال در مورد استقلال می‌شود فقط سکوت می‌کنم.
عنایتی هنگامی که از او درباره تغییر سرمربی استقلال سوال شد، با انتقاد از این سوال گفت: قرار بود این نشست درباره افتتاح ورزشگاه باشد، اما مربوط به تیم استقلال شده است. همه نگران هستند و امیدوارم شرایط استقلال بدتر از این نشود.
وی در مورد اینکه ابزار موفقیت در استقلال فراهم است یا نه گفت: سوال خوبی پرسیدید تک تک بازیکنان استقلال ستاره هستند. بیت سعید، شجاعیان و قائدی ستاره هستند. سال قبل می‌گفتند تیم بدنساز ندارد امسال بدنساز خارجی داریم، اما معلوم نیست با تیم چه می‌کند که شرایط بدتر شده است. در تیم‌های ما بازیکن فقط دو ساعت در اختیار باشگاه است، اما در خارج از کشور بازیکنان چندین ساعت در اختیار باشگاه هستند. مصدومیت‌ها دست منصوریان را بسته است. وقتی فشار زیادی به بازیکن می‌اورید معلوم نیست که بازیکن شب قبل استراحت کافی داشته یا نه.
عنایتی در مورد اینکه مشکل استقلال فنی است یا نه اظهار داشت: صددرصد فنی است.
وی در مورد اینکه در ورزشگاهی بوده که گل نزده باشد گفت: در ورزشگاه شهر جم گل نزدم ۱۰ - ۱۵ مراسم خداحافظی گرفته‌ام و باید در آن شهر هم این کار را بکنم تا در آن شهر هم گل بزنم! زمانی که بازیکن صبا بودم و در اختیار این تیم بودم می‌گفتم نباید برای تیمم بازی کنم که این حرف‌ها بی منطق است افرادی این حرف‌ها را می‌زدند که ادعای رفاقت داشتند، اما حرف‌شان بی‌منطق است و چشم و فک و گونه‌ام شکست، اما تیم را حفظ کردیم. حرف‌هایی که آن زمان زده شده بود بی‌منطق بود. متاسفانه اتحاد ما در مشهد کم است و دوستان تفرقه ایجاد می‌کند.
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است