مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

آنتن تلویزیون یا آنتن اینترنتی؟


پخش نشدن بازی‌های سری آ ایتالیا از تلویزیون در یک سال گذشته، حاشیه‌های زیادی را به همراه داشت؛ حاشیه‌هایی که البته با بهانه‌هایی از قبیل جذاب نبودن این لیگ، یک‌طرفه بودن بازی‌ها و البته افت محسوس قدرت‌های ایتالیایی قابل‌تحمل بود.

منتشر شده در تاریخ 1396/06/26 - 5 ماه پیش
روزنامه قانون: پخش نشدن بازی‌های سری آ ایتالیا از تلویزیون در یک سال گذشته، حاشیه‌های زیادی را به همراه داشت؛ حاشیه‌هایی که البته با بهانه‌هایی از قبیل جذاب نبودن این لیگ، یک‌طرفه بودن بازی‌ها و البته افت محسوس قدرت‌های ایتالیایی قابل‌تحمل بود. اعتراض زیادی نیز در این مورد به صداوسیما ارسال نمی‌شد. صداوسیما امسال نیز همان رویه را پیش گرفت اما برخلاف سال گذشته، لیگ ایتالیا جذاب و پرگل پیگیری می‌شود و انتظار هواداران فوتبال، پخش مستقیم این بازی‌ها از تلویزیون ملی ایران است. تلویزیون ، تمام این حواشی در سه هفته ابتدایی سری آ را نادیده گرفته است و این بازی‌ها را پوشش نمی‌دهد. از هفته گذشته لیگ انگلستان نیز به سرنوشتی مانند لیگ ایتالیا دچار شده و به بهانه‌های مختلف پخش این بازی‌هامتوقف‌شده است. تا به این جای کار، هیچ مشکلی نیست و مردم این بهانه‌ها را می‌پذیرند اما مشکل از جایی شروع می‌شود که اپلیکیشنی مانند آنتن، این بازی‌ها را به‌صورت زنده و البته پاک، پخش مستقیم می‌کنند.
کلاهبرداری به روش جدید
هیچ‌جا اطلاعاتی در مورد این آپ پیدا نمی‌کنید. به‌طورحتم این سوال برای‌تان پیش‌آمده که چه کسی پشت این اپلیکیشن است. باید بگوییم که کسی نمی‌داند یا درست‌تر اینکه کسی نمی‌خواهد پاسخ این سوال را بدهد. آنتن، از طریق سایت ورزش سه به دوستداران فوتبال معرفی شد و فوتبال دوستان به دلیل اعتماد به این سایت، با آنتن نیز آشنا شدند و به آن اعتماد کردند. اعتمادی که بعد از نزدیک به یک سال از آن سوءاستفاده می‌شود. آنتن توانسته پخش مستقیم فوتبال‌های روز دنیا را به‌صورت زنده و پاک از طریق صداوسیما دریافت کند و با استفاده از گزارشگران تلویزیونی آن را با ترافیک رایگان برای همراه اولی‌ها، به مخاطبان ارائه می‌دهد. این جملات نه تهمت است و نه بهتان. سایت ورزش سه، صداوسیماو البته شرکت برهان مبین که ردپایش در این موضوع نیز دیده می‌شود، هفته گذشته بعد از پخش نشدن بازی‌های لیگ برتر انگلستان، توضیحاتی ارائه دادند که بیشتر از توضیح به توجیه شبیه بود. اینکه صداوسیمانمی‌تواند تصویر بازی‌ها را بدون لوگوی شبکه فرستنده بگیرد و برای مردم پخش کند را کسی باور می‌کند؟ این در حالی است که آنتن همان بازی‌ها را به‌صورت پاک و بدون لوگو برای مخاطبان پخش می‌کند. حال یا صداوسیمانمی‌تواند همان رویه آنتن را پیش بگیرد که این از بی‌عرضگی‌آن‌هاست و یا می‌تواند و این رانت را در اختیار ژن خوب آنتن قرار می‌دهد تا در روزها یا هفته‌های آینده، سود کلانی را به جیب بزند. آنتن فعلا رایگان است اما هیچ بعید نیست بعد از گذشت یک سال، شبکه‌های ملی پخش مستقیم رقابت‌های فوتبال را متوقف کرده و مردم را به سمت این آپ سوق دهد تا با پرداختن حق شارژ، از دیدن فوتبال محروم نشوند. کاری که اپلیکیشن قدیمی‌تری مانند آیو نیز انجام داده و هم‌اکنون با پرداخت شارژ، قادر به دیدن بازی‌های این آپ خواهید بود.
بسیاری از مردم استفاده از این اپلیکیشن‌ها را بد که نمی‌دانند هیچ، از آن تعریف و تمجید نیز می‌کنند؛ علت آن‌نيز، سرعت‌بالای اینترنت در شهرهای بزرگ و البته استفاده راحت و بدون دردسر از مزایای اینترنت همراه یا خانگی است. مشکل اینجاست که اگر همین مردم، در شهرهای دورافتاده مانند شهرهای مرزی و یا روستاهایی که حتی برق‌شان نيز قسطی تامین می‌شوند، حضور داشتند، دوباره سنگ آنتن را به سینه می‌زدند یا خیر؟ بهتر است برای همین یک‌بار هم که شده، کلاه‌مان را بالاتر بگذاریم و به فکر دیگران نیز باشیم. با یک مثال ساده برای‌تان وضعیت را بهتر شرح می‌دهم. می‌دانید که اولین پایه‌های تشکیل رژیم صهیونیستی چه بود؟ فلسطینی‌های طماع وقتی دیدند که اسرايیلی‌ها، زمین و خانه‌های‌شان را با چهار یا پنج برابر قیمت می‌خرند، طمع کردند و منازل‌شان را به دلیل سود بیشتر، به اسرايیلی‌ها فروختند، بعد از چند ماه قضیه به‌جایی رسید که در این شهرک‌ها فقط اسرايیلی‌ها حضور داشتند و فلسطینی‌ها قسمتی از خاک خودشان را دودستی تقدیم به دشمن درجه‌یک‌شان کرده بودند. اگر آن‌ها همان ابتدا طمع نمی‌کردند، اکنون مجبور نبودند که برای بازپس‌گیری زمین‌های خودشان، شهید و جانباز بدهند. حرف ما نيز همین است؛ اگر آمار بازدید این سایت کمتر از حد انتظار مدیران این اپلیکیشن باشد، بحث پخش نشدن فوتبال‌های زنده و عوض شدن کنداکتور صداوسیما منتفی خواهد شد و ما نیز از همان رسانه ملی به دیدن بازی‌های مهم دنیا خواهیم نشست؛ وگرنه بعد از چند وقت بسیاری از ایرانی‌ها از دیدن بازی‌ها محروم خواهند شد، چون در این اوضاع بد اقتصادی، توان پرداخت مبالغی برای دیدن فوتبال را نخواهند داشت. این نکته را نیز اضافه کنیم که در تمام دنیا اپلیکیشن‌هایی هستند که بازی‌های فوتبال را به‌صورت اینترنتی پخش می‌کنند اما این موضوع، کنداکتور صداوسیمای‌شان را تغییر نمی‌دهد و اگر لازم باشد به معرفی آن‌ها خواهیم پرداخت که با استفاده از آن‌ها و بدون پرداخت هزینه، فوتبال‌های روز دنیا را زنده ببینید و از آن لذت ببرید. گزارش را با بیت زیبای سعدی علیه‌الرحمه به پایان می‌رسانیم:
«سرِچشمه شاید گرفتن به بیل / چو پُر شد نشاید گذشتن به پیل»
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است