مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

قیمت گذاری کالا حذف نمی شود


کلامی بجستان درباره ابلاغیه شیوه اطلاع‌رسانی قیمت به مصرف‌کنندگان اظهار کرد: در این روش، قیمت در آخرین حلقه شبکه توزیع نصب می شود.

منتشر شده در تاریخ 1396/06/26 - 5 ماه پیش
باشگاه خبرنگاران جوان: به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، محمدرضا کلامی بجستان گفت: ابلاغیه اصلاحیه شیوه اطلاع‌رسانی قیمت به مصرف‌کنندگان که برخی به اشتباه آن را به حذف قیمت‌گذاری یا حذف درج قیمت تعبیر و در خصوص آن گفتگو می‌کنند در واقع نه حذف قیمت‌گذاری است و نه حذف اطلاع‌رسانی قیمت بلکه قیمت فروش کالا به مصرف‌کننده که قبلاً در کارخانه درج می‌شد از طریق توزیع کننده اطلاع رسانی می‌شود.
وی گفت: در این طرح در آخرین حلقه شبکه توزیع نصب و در معرض دید مصرف‌کننده قرار می‌گیرد و این بدین معنی است که تمام ضوابط مرتبط با قیمت‌گذاری کالا به قوت خود باقی است و حلقه آخر مکلف است کالا را به هر قیمتی که طبق سند رسمی خرید می‌کند یا اعمال درصد سود مجاز مصوب هیات عالی نظارت با نصب برچسب و اتیکت قیمت و یا الصاق نرخنامه در محل عرضه به مصرف‌کننده عرضه کند.
مدیرکل امور اقتصادی و سیاستهای تجاری وزارت صنعت ، معدن و تجارت یاد آور شد : نکته حائز اهمیت اینکه حسب ماده (۶) قانون تعزیرات حکومتی و ماده (۱۵) قانون نظام صنفی، واحد صنفی مکلف به نصب برچسب و اتیکت قیمت و اطلاع‌رسانی به مصرف‌کننده در محل عرضه می‌باشد به گونه‌ای که کاملاً در معرض دید باشد.
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است