مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

دستِ بازِ دولت برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان


نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی گفت: دست دولت برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان باز است.

منتشر شده در تاریخ 1396/06/26 - 5 ماه پیش
خبرگزاری ایسنا: محمد کاظمی در همایش تکریم و تقدیر از بازنشستگان ملایر، با اشاره به تصویب برنامه ششم توسعه مبنی برافزایش حقوق کلیه بازنشستگان به ویژه افرادی که پیش از سال 85 بازنشسته شده‌اند، اظهار داشت: به مصوبه همسان‌سازی حقوق بازنشستگان که به تصویب مجلس شورای اسلامی رسیده بود، ایراداتی توسط شورای نگهبان وارد شد  با این وجود دست دولت برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان باز است و آن‌چه تصویب شد، این بود که هیچ بازنشسته کشوری، لشکری و تأمین اجتماعی حقوق کمتر از 2 میلیون تومان نداشته باشد البته دولت می‌تواند با درصدهایی این مبلغ را افزایش دهد .
وی در بخش دیگری به تلاش‌های مسئولان کشوری، استانی و شهرستانی برای به ثبت رسیدن ملایر به عنوان شهر ملی مبل و منبت در بین رقیبان بسیار اشاره و ابرازامیدواری کرد: زمینه‌های لازم برای به ثبت رساندن ملایر به عنوان شهر جهانی مبل و منبت ایجاد شده و برگزاری جشنواره 10 روزه و استقبال مردم و مسافران در بازدید و خرید از بازار مبل ملایر خود گویای این مطلب است .
وی از تلاش برای به ثبت رساندن ملایر به عنوان شهر جهانی انگور خبر داد و خاطرنشان کرد: در پنجمین جشنواره خوشه برتر که در ملایر برگزار شد، از معاون جهادکشاورزی قول همکاری و پیگیری پرونده ثبت ملایر به عنوان شهر جهانی انگور را گرفتیم و امیدواریم تا سال آینده ملایر نه تنها در کشور بلکه در جهان مطرح شود .
نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی در ادامه تخصیص 40 میلیارد تومان بودجه برای تجهیزات بیمارستانی را گام بسیار خوبی در حوزه بهداشت و درمان ملایر عنوان و تأکید کرد: برای ساخت خانه‌های بهداشت روستایی نزدیک به 33 میلیارد تومان بودجه اعتبار گرفتیم. همچنین تأسیس بخش آنژیوگرافی در بیمارستان امام حسین(ع) و تأسیس دانشکده پیراپزشکی در ملایر از مهمترین اقدامات در حوزه بهداشت و درمان ملایر است .
وی با بیان این‌که «پروژه راه‌آهن همدان- ملایر به مرحله قرارداد رسیده و اجرای آن به زودی عملیاتی می‌شود»، تصریح کرد: از مزایای این پروژه این است که مسافرانی که از تهران قصد سفر به عتبات عالیات را دارند از راه‌آهن تهران- همدان- ملایر- کرمانشاه استفاده می‌کنند. البته خصوصیت مهم دیگر این پروژه علاوه بر مسافر، بحث بار است و در واقع امروز نخستین امتیاز ما در مقابل سرمایه‌گذارانی که در ملایر سرمایه‌گذاری می‌کنند، راه‌آهن است که زمینه توسعه یک شهر خواهد بود.
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است