مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

اعزام هزار نفر از بازنشستگان به عتبات عالیات


مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی گفت: حقوق فعلی بازنشستگان کفاف زندگی آنها را نمی‌دهد و برای بهبود وضعیت و افزایش حقوق آنها باید همسان‌سازی حقوق بازنشستگان بر اساس قانون برنامه ششم توسعه اجرا شود.

منتشر شده در تاریخ 1396/06/25 - 5 ماه پیش
خبرگزاری فارس: سید تقی نوربخش در مراسم روز بازنشستگان و تکریم خانواده اظهار داشت: زندگی، معیشت و درمان بازنشستگان متأثر از سیاست‌گذاری‌های تأمین اجتماعی است.
وی با اشاره به اینکه جامعه‌ای پیشرفته و توسعه‌یافته است که قدردان پیشکسوتان خود باشد، گفت: احترام به سالمندان و بزرگ‌ترها از سنت‌های دینی و ملی ماست. تأمین اجتماعی نتیجه سرمایه‌گذاری بازنشستگان است و دو وظیفه اصلی آن تعیین مستمری و درمان این قشر از جامعه که تحت پوشش تأمین اجتماعی هستند، می‌باشد.
مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی با اشاره به اینکه 3 میلیون و 200 هزار مستمری‌بگیر تحت پوشش تأمین اجتماعی هستند که همراه با خانواده آنها جمعیت تحت پوشش به بیش از 5 میلیون نفر می‌رسد، گفت: تمامی خدماتی که به این افراد ارائه می‌شود بدون استفاده از منابع عمومی کشور است.
نوربخش گفت: در سال‌های اخیر افزایش مستمری بالاتر از نرخ تورم سالیانه بوده است و در مجموع در 4 سال اخیر حقوق بازنشستگان بیمه اجتماعی 21 درصد افزایش یافته است.
وی بیان داشت: البته با این وجود میزان حقوق فعلی بازنشستگان کفاف زندگی آنها را نمی‌دهد و برای ارتزاق زندگی آنها باید همسان‌سازی حقوق بازنشستگان بر اساس قانون برنامه ششم توسعه اجرایی شود.
مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی خاطرنشان کرد: اجرای این قانون بایستی همراه با تأمین منابع مالی باشد و دولت مطابق با قانون برنامه ششم توسعه سالانه 10 درصد از مطالبات سازمان را پرداخت کند.
نوربخش افزود: ماهیانه 4 هزار و 200 میلیارد تومان سازمان تأمین اجتماعی در بخش مستمری و بازنشستگان هزینه می‌کند که بودجه یک ماه ما به‌اندازه بودجه سالیانه بعضی از وزارتخانه‌ها است و ما افتخار می‌کنیم که این مستمری را پرداخت می‌کنیم.
وی تأکید کرد: یکی از وظایف سازمان تأمین اجتماعی درمان است و این بخش جزو جدایی‌ناپذیر از سازمان محسوب می‌شود؛ چراکه مراکز درمان سازمان با سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی ایجاد شده است.
مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی اضافه کرد: در سال‌های اخیر 8 بیمارستان در اقصا نقاط کشور توسط تأمین اجتماعی ساخته شده است و در تهران نیز بیمارستان‌های فیاض‌بخش و هدایت در حال نوسازی و بازسازی هستند و در بیمارستان لواسانی نیز اقدامات اساسی صورت گرفته است.
نوربخش گفت: با همه این اقدامات بازهم با شرایط مطلوب فاصله داریم و تلاش ما این است که افراد در زمان بیماری درد دیگری نداشته باشند.
وی افزود: در ماه مهر و آبان به 30 هزار از بازنشستگان تسهیلات ارائه می‌دهیم و حدود هزار نفر نیز به عتبات و عالیات اعزام خواهند شد.
مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی افزود: طرح کرامت رضوی که در قالب آن بازنشستگان به مشهد مقدس اعزام می‌شوند نیز امسال ادامه دارد.
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است