مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

اندرویدی‌ها بیشتر خراب می شوند یا آیفون؟


شرکت Blancco که در حوزه تکنولوژی فعالیت می‌‎کند در گزارشی آخرین وضعیت عملکرد گوشی‌های موبایل را منتشر کرده است. این گزارش نشان می‌دهد در فصل دوم امسال یک گوشی از هر چهار گوشی اندرویدی در سراسر جهان دچار مشکل شده است.

منتشر شده در تاریخ 1396/06/25 - 5 ماه پیش
مجله دیجی کالا - اسماعیل دلخموش: شرکت Blancco که در حوزه تکنولوژی فعالیت می‌‎کند در گزارشی آخرین وضعیت عملکرد گوشی‌های موبایل را منتشر کرده است. این گزارش نشان می‌دهد در فصل دوم امسال یک گوشی از هر چهار گوشی اندرویدی در سراسر جهان دچار مشکل شده است.
این میزان بیش از ۲ برابر آمار ۱۲ درصدی خرابی گوشی‌های آیفون در بازه زمانی مشابه است. این تفاوت در آمریکای شمالی بیشتر هم بوده. در آمریکای شمالی ۲۴ درصد گوشی‌های اندرویدی دچار مشکل شده‌اند اما آمار خرابی آیفون در این بخش صرفا ۸ درصد بوده. این رقم در آسیا تفاوت عجیبی دارد به شکلی که ۶۰ درصد آیفون‌ها و ۲۸ درصد گوشی‌های اندرویدی دچار مشکل شده‌اند.
در میان گوشی‌های اندرویدی که از خود مشکل نشان داده‌اند سامسونگ با ۶۱ درصد خرابی رکورددار است. گوشی‌های ال‌جی با ۱۱ درصد خرابی در رتبه دوم قرار داشته‌اند.
این نکته هم جالب است که در مجموع ۹ مدل از ۱۰ مدل اندرویدی که بیشترین خرابی و مشکل را از خود نشان داده‌اند از گوشی‌های سامسونگ بودند.
در میان آیفون‌ها، آیفون ۶ با درصد خرابی ۲۶ درصد بیشترین مشکلات را از خود نشان داده. در این لیست آیفون‌های ۶ اس و ۵ اس در رده‌های بعدی قرار داشته‌اند.
بد نیست این را هم بدانید که بیشترین شکایت از آیفون درباره داغ شدن گوشی بوده و پس از آن شکایت‌ها به ترتیب بیشتر درباره Wi-Fi، مشکلات دریافت‌کننده، هدفون و هدست بوده.
کاربران اندروید در بخش‌های مختلف جهان هم بیشتر از عملکرد، USB، شارژ باتری، سیگنال‌دهی و صفحه‌نمایش شکایت داشته‌اند.
گرچه آیفون از نظر مشکل‌دار بودن گوشی رتبه بهتری کسب کرده اما از کار افتادن برنامه در iOS (حدود ۵۴ درصد) بیش از ۵ برابر اپ‌های اندرویدی (۱۰ درصد) بوده است.
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است