مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

مقصد احتمالی پول‌ های جدید کجاست؟


روزنامه دنیای اقتصاد در گزارشی نوشت: نشانه‌های جدید دریافت‌شده بعد از نیمه اول شهریور از افزایش جذابیت نسبی بازار سرمایه در مقایسه با بازارهای رقیب حکایت دارد.

منتشر شده در تاریخ 1396/06/25 - 5 ماه پیش
روزنامه دنیای اقتصاد در گزارشی نوشت: نشانه‌های جدید دریافت‌شده بعد از نیمه اول شهریور از افزایش جذابیت نسبی بازار سرمایه در مقایسه با بازارهای رقیب حکایت دارد.
در حالی که طی سال‌های اخیر نرخ بالای سود بانکی مجال رقابت را از سایر مقاصد سرمایه‌گذاری گرفته بود، کاهش نرخ سود بانکی می‌تواند اقدامی برای حرکت نقدینگی تازه به سمت سایر بازارها باشد.
مقصد احتمالی پول‌های جدید
** بازار سرمایه، جذاب برای همه سلایق؟
در این میان باید توجه داشت که صنایع مختلف بورسی کشورمان با توجه به ماهیت معاملاتی سال‌های اخیر، سلیقه مشخصی از فعالان بورسی را به سمت خود جذب می‌کنند. هر‌چند در این گزارش هدف برشمردن فرصت‌ها و تهدیدهای سودآوری صنایع مختلف نیست، با این حال اگر از تحلیلگران بنیادی درخصوص وضعیت کلی صنعت خودرو پرسیده شود به این موضوع اشاره کنند که همچنان برخی مشکلات مانند هزینه‌های سنگین مالی بر این صنعت سنگینی می‌کند و با وجود بهبود وضعیت عملیاتی این شرکت‌ها همچنان نمی‌توان چشم‌انداز مثبت سودآوری را برای تمامی نمادهای این گروه متصور بود. با این حال دسته دیگری از معامله‌گران نیز حضور دارند که با توجه به نوع تحلیل‌های خود که عمدتا بر پایه روند نمودار قیمتی سهام استوار است به شدت به نمادهای خودرویی و دیگر نمادهایی که روند قیمتی مشابهی را در ماه‌های اخیر تجربه کرده‌اند، امیدوار هستند.
با رشد تک‌موتوره شاخص کل با کمک نمادهای فلزی و معدنی در تابستان دیگر گروه‌ها مانند خودرو روند اصلاحی را در پیش گرفتند. به این ترتیب قیمت این نمادها در مسیر اصلاحی به کف‌های روانی قدرتمند (از نگاه این دسته از معامله‌گران بازار) برخورد کرد. بر این اساس این دسته از معامله‌گران به شدت به رشد قیمتی نمادها و بازگشت قیمتی از کف‌های تکنیکال امیدوار هستند. بر این اساس همگام با جذابیت احتمالی که نمادهای کالایی در پی انتظار حمایت نرخ دلار و همچنین سطوح بالای قیمت جهانی کالاها (نسبت به پیش‌بینی شرکت‌ها) برای تحلیلگران بنیادی در ماه‌های اخیر داشته، نمادهایی که با کف‌های روانی قدرتمندی برخورد کرده‌اند نیز می‌توانند این سلیقه سرمایه‌گذاری را به سمت بورس جذب کنند.
** محک جذابیت بورس در برابر رقبا
** دلار بازار سرمایه‌گذاری نیست
** رشد بازار مسکن، آرام و پیوسته
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است