مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

ماهی با دندان های شبیه به انسان


مجله اینترنتی راه ما: «پاکو» (Pacu)، متعلق به رودخانه های آمازون ، پاپوآ گینه و اورینوکو در آمریکا است که با داشتن دندان هایی شبیه به انسان، موجب تعجب محققین شده است. البته وجود این ماهی در نو نیز گزارش شده است.

منتشر شده در تاریخ 1396/06/25 - 5 ماه پیش
«پاکو» از خانواده ماهی های گوشت‌خوار پیرانا است. البته گفته می شود این خانواده عادات غذایی متغیری دارند. برخی از آن ها فقط از گیاهان آبزی تغذیه می کنند.
پیراناها، به صورت کلی گوشت‌خوار هستند اما پاکو گیاه خوار است. اما وجود دندان هایی شبیه انسان آن را به موجودی ترسناک تبدیل کرده است به طوری که با قدرت آرواره خود می تواند انگشتان دست انسان را خرد کند.
به گفته محققین، وجود چنین دندان هایی در این ماهی امری طبیعی به نظر نمی رسد. در حال حاضر محققین شیلات در حال بررسی علل شکل گیری چنین دندان هایی در ماهی Pacu است.
شایان ذکر است ماهی «پاکو» که یک متر طول و ۱۱ کیلوگرم وزن دارد. دندان های تخت و شبیه دندان های انسان، به ماهی موردبحث این امکان را می دهد تا پوست گردو و حلزون های صدف دار را بشکند.
برخی از مرم آمریکا تمایل دارند این ماهی را در آکواریوم خانگی خود نگهداری نمایند. اما لازم است اشاره کنیم که این موجود آبزی تا ۱٫۲ متر می تواند رشد کند. این اندازه برای آکواریوم های خانگی بزرگ به نظر می رسد...
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است