مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

ماجرای خمره‌های کشف‌شده‌ای که یکباره ناپدید شدند! + صوت


مجله اینترنتی راه ما: معاون فنی عمرانی شهرداری همدان از کشف تعدادی خمره در جریان حفاری‌های خیابان اکباتان به منظور پیاده‌راه‌سازی در این منطقه خبر داد اما پس از مدت کوتاهی اظهارات خود را تکذیب کرد.

منتشر شده در تاریخ 1396/06/25 - 5 ماه پیش
مجله اینترنتی راه ما اجماعی: معاون فنی عمرانی شهرداری همدان روز گذشته از کشف تعدادی خمره در جریان حفاری‌های خیابان اکباتان به منظور پیاده‌راه‌سازی در این منطقه خبر داد و البته یادآوری کرد این موضوع را به کسی تاکنون نگفته‌ایم.
اما پس از آن که خبر به سرعت در محافل و شبکه‌های مجازی و اجتماعی پخش شد، موسی رسولی با دستپاچگی بسیار این خبر را تکذیب کرد.
وی ابتدادر استان اعلام کرد در بیمارستان بوده و از طرف دیگر با شما شوخی کرده‌ام! سپس در گفت‌وگو با یک رسانه دیگر اقدام به تکذیب رسمی سخنان خود کرد.
رسولی در اظهارات خود گفت: بنده چند روزیست در مرخصی به سر می‌برم و از میزان پیشرفت پروژه اطلاعی ندارم اما میزان حفاری در این منطقه بیشتر از ضخامت آسفالت نبوده پس چطور ممکن است چنین کشفی اتفاق افتاده باشد؟
بهجت عباسی مدیر روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان نیز به ایسنا گفت: تاکنون در این زمینه اطلاعی به ما نداده‌اند و با توجه به اینکه دستگاه اجرایی دولتی کار حفاری را انجام می‌دهد در صورت یافتن اشیای قیمتی یا وقوع اتفاقی به سرعت به میراث فرهنگی اطلاع داده می‌شود.
این که مسئولی ناخواسته خبری مگو را به اطلاع عموم رسانده، یا به دلیل مرخصی اطلاعات غلط به او رسیده و یا خمره‌های کشف شده (از قول رسولی هفت هشت ده‌ تا) این قدر بی‌اهمیت و کم‌ارزش بوده‌اند که نباید خبری از آن داده می‌شده، مسأله‌ای متفاوت است، شاید اصلاً خمره‌ها، حاوی سیرترشی‌های چندساله‌ای بوده که به رسم قدیمی مردم همدان سال‌ها نگهداری می‌شود یا چیز دیگری بوده و اکنون پس از سالیان دراز تبدیل به سرکه شده است!
اما سخنی که به صراحت اما اشتباهاً گفته می‌شود اگر در اقدامی غیر حرفه‌ای به جای اصلاح از اساس تکذیب شود، در نظر مخاطبان چگونه قضاوت Judgment خواهد شد؟
به منظور شفاف‌سازی و تنویر افکار عمومی، فایل صوتی گفتگوی موسی رسولی منتشر می‌شود:
..
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است