مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

ورود اولین کاروان کمک‌های انسانی سازمان ملل به دیرالزور


سازمان ملل برای اولین بارپس از موفقیت ارتش سوریه در شکستن محاصره دیرالزور، از طریق زمینی کمک‌های بشردوستانه خود را به این شهر رساند. همچنین صلیب سرخ و هلال احمر سوریه از ورود 2.4 هزار تن کمک‌های بشردوستانه به این شهر خبر دادند.

منتشر شده در تاریخ 1396/06/25 - 5 ماه پیش
خبرگزاری ایسنا: ینس لیرکه، سخنگوی مقر سازمان ملل در ژنو اعلام کرد، کامیون‌های حامل مواد اساسی برای نجات جان انسان‌ها مانند آرد، موادغذایی کنسرو شده و لوازم بهداشتی مادران، روز پنجشنبه وارد شهر دیرالزور شد، پیش‌بینی می‌شود این بسته‌های کمکی نیاز حدود 15 هزار خانواده را برطرف کند.
لیرکه در کنفرانسی مطبوعاتی اظهار داشت: این اولین کاروان کمک‌های بشردوستانه سازمان ملل است که پس از آزادسازی شهر دیرالزور از طریق زمینی به این شهر منتقل شده است.
این اولین باری نیست که ساکنان دیرالزور پس از پایان یافتن محاصره کمک‌های غذایی دریافت می‌کنند، هفته گذشته نیز کامیون‌های حامل موادغذایی دولت سوریه وارد این شهر شدند.
در طول دوره محاصره شهر دیرالزور، ساکنان محله‌های غربی این شهر که تحت کنترل دولت بود و تعدادشان به 100 هزار تن می‌رسید، از طریق هوایی کمک‌های ارسالی دولت سوریه و سازمان ملل را دریافت می‌کردند.
در مجموع سازمان ملل 309 بار عملیات رها کردن بسته‌های کمکی برای ساکنان دیرالزور را در طول محاصره انجام داد.
طبق گزارش دیده‌بان حقوق بشر سوریه، از زمان آغاز درگیری‌ها در سوریه در سال 2011 بیش از 330 هزار تن در سوریه کشته شده‌اند.
همزمان صلیب سرخ بین‌المللی و هلال احمر سوریه نیز از ارسال سه کاروان مشترک با 2.4 هزار تن کمک‌های بشردوستانه به شهر دیرالزور خبر دادند.
یولاندا جاکیمی، سخنگوی کمیته بین‌المللی صلیب سرخ در ژنو گفت: اولین کاروان مشترک ارسالی به دیرالزور شامل 42 دستگاه کامیون حامل موادغذایی و دارو برای حدود 80 هزار تن بود که در تاریخ هشتم سپتامبر گذشته وارد دیرالزور شد، همچنین صلیب سرخ در تاریخ یازدهم سپتامبر دستگاه‌ها و تجهیزات لازم برای تصفیه و استفاده از آب را به این شهر ارسال کرد.
شاخه هلال احمر سوریه در دیرالزور با تایید ورود سه کاروان حامل کمک‌های بشردوستانه به این شهر اعلام کرد، طی ساعات اولیه پس از لغو محاصره فرودگاه دیرالزور کمک‌های غذایی به دست ساکنان شرق این شهر رسید.
در همین حال یک هیات از سوی دولت سوریه شامل وزرای کشور، محیط زیست و مسئولان مربوطه از محله‌ها، بازارها و مراکز اصلی فروش شهر دیرالزور بازدید میدانی به عمل آوردند.
این هیات در بازدیدشان از روند انتقال کالا و موادغذایی و فروش آنها و نیز خدمات ارائه شده به شهروندان مطلع شد.
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است