مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

لاریجانی: تروریسم دغدغه ایران و بلژیک است


رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مسئله تروریسم دغدغه ایران و بلژیک است گفت: حل این مسئله نیازمند همکاری‌های بین المللی است.

منتشر شده در تاریخ 1396/06/25 - 5 ماه پیش
خبرگزاری مهر: علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی ظهر امروز در نشست خبری مشترک با همتای بلژیکی خود با بیان اینکه دیدار خوب و مفیدی با آقای زیکفرید براک، رئیس مجلس نمایندگان بلژیک داشتیم گفت: در مذاکراتی که امروز با رئیس پارلمان بلژیک داشتیم بر روی محورهای توسعه آینده ایران صحبت و تبادل نظر کردیم.
وی افزود: محورهای گفتگوی امروز ما پیرامون شش محور استراتژیک که در برنامه ششم ایران تصویب شده و زمینه سرمایه گذاری را برای کشورهای دیگر فراهم کرده است بود و من خوشحالم که مورد توجه دوستان بلژیکی قرارگرفت.
لاریجانی ادامه داد: علاوه بر این در زمینه همکاری های گسترده به خصوص در بحران های منطقه ای بحث کردیم.
وی گفت: مسئله تروریسم مسئله ای است که دغدغه ما و دوستان بلژیکی ماست که حل آن احتیاج به همکاری های بین المللی دارد.
لاریجاین افزود: بحران میانمار که دردآور است برای همه انسانهای و نیز بحران جنگ در یمن از موضوعاتی بود که در جلسه امروز پیرامون آنها بحث شد.
رئیس مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: ما از گفتگوهای بیشتر بین دو پارلمان به خصوص مسائلی که ریشه حقوقی داشته باشد استقبال می کنیم.
لاریجانی در پایان تصریح کرد: امیدوارم سفر رئیس پارلمان بلژیک در توسعه روابط پارلمانی، اقتصادی و همکاری برای ایجاد صلح در منطقه مفید باشد.
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است