مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

آمریکا باید به تهدید کره شمالی پایان دهد


سفیر چین در واشنگتن از ایالات متحده خواست تا از تهدید کره شمالی دست بردارد.

منتشر شده در تاریخ 1396/06/25 - 5 ماه پیش
خبرگزاری تسنیم: یک روز پس از آزمایش موشکی کره شمالی که بر فراز آسمان ژاپن عبور کرده و در اقیانوس آرام سقوط کرده، سفیر چین در واشنگتن از ایالات متحده خواست تا به تهدید کره شمالی پایان دهد.
"کوی تیان کای" سفیر چین در آمریکا در جمع خبرنگاران تاکید کرد: صادقانه بگویم، من تصور می کنم که آمریکا در شرایط کنونی باید کارهای بیشتری را انجام دهد. در این صورت، همکاری بین المللی موثری در خصوص این مساله وجود خواهد داشت.
وی در ادامه تصریح کرد: آنها باید از تهدید بیشتر کره شمالی خودداری کنند . آنها باید کارهای بیشتری انجام دهند تا راهکارهای موثری را برای از سرگیری مذاکره و گفت‌وگو با کره شمالی پیدا کنند.
دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا و سایر مقام های این کشور از چین خواسته اند تا فشارهای سیاسی و اقتصادی بر کره شمالی را افزایش دهند تا برنامه تسلیحاتی پیونگ یانگ متوقف شود.
چین در جنگ 1950 تا 1953 میلادی در کنار کره شمالی جنگیده است، جنگی که در آن مائو زی دونگ رهبر سابق چین پسرش را از دست داد. چین بزرگترین شریک تجاری کره شمالی به شمار می رود. چین این مساله را رد کرده است که کنترلی بر پیونگ یانگ دارد. پکن از آمریکا خواسته است تا اقدامات بیشتری انجام دهد.
ترامپ پیش از این در توییتی اعلام کرد، آمریکا توقف فعالیت های تجاری با کشورهایی را که با کره شمالی همکاری می کنند، مد نظر قرار می دهد.
سفیر چین در واشنگتن علیه قراردادن مساله مبادلات تجاری آمریکا و چین روی میز هشدار داد و گفت: تلاش هایی که به روابط تجاری آمریکا و چین ضربه می زند یا حتی تحریم هایی که علیه چین اعمال می شود، باید دور باشد. اگر کسی بخواهد به خاطر کره شمالی بر چین فشار آورد این اقدام از سوی شهروندان آمریکایی حمایت نخواهد شد.
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است