مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

باز هم کابوس: آرسنال در استمفورد بریج


مجله اینترنتی راه ما: حمیدرضا صدر به نبرد چلسی - آرسنال در لیگ برتر پرداخته، به حال و هوای سیاه توپچی ها در روزهای آفتابی آبی پوش های لندن...

منتشر شده در تاریخ 1396/06/25 - 5 ماه پیش
کمتر نبردی برای طرفداران آرسنال این چنین آمیخته به تشویش و دلشوره شده. مدتها است سفر به استمفورد بریج برای توپچی ها حال و هوای کابوس زده ای پیدا کرده. سفری بازتابنده جابجایی قدرت در پایتخت انگلیس، از شمال لندن به کینگز رود در وسط لندن، از صف سرخپوش ها به جبهه آبی ها. در حالی که آرسنال پس از ورود آرسن ونگر در 1996 به هایبری تا ورود ژوزه مورینیو به چلسی در 2004 طی هشت سفر به استمفورد بریج نه تنها مغلوب نشده بود، بلکه در چهار دیدار مردان آبی پوش را در خانه شان چهار بار شکست داده بود. ولی نتایج پنج سفر آخر آرسنال به استمفورد بریج بازتابنده آن جابجایی هستند. پنج سفر با پنج شکست. با 15 گل خورده و فقط 2 گل زده:
فوریه 2017: چلسی 3 - آرسنال 1
سپتامبر 2015: چلسی 2 - آرسنال صفر
اکتبر 2014: چلسی 2 - آرسنال صفر
مارچ 2014: چلسی 6 - آرسنال صفر
ژانویه 2013: چلسی 2 - آرسنال 1
آخرین باری که آرسنال را در استمفورد بریج باطراوت و شاداب دیدیم پاییز 2011 بود، شش سال پیش که چقدر در دوردست ها قرار گرفته. همان بعد از ظهری که رابین فن پرسی سه بار دروازه پتر چک را گشود و آرسنال 5-3 پیروز شد. همان روزی که چلسی پس از 1989 در زمینش پنج گل خورد؛ ولی آرسنال پس از آن نزول کرد، رنگ پریده شد. پنج بار متوالی در استمفورد بریج شکست خورد: بدترین رکورد از شکست های پی در پی در زمین حریفان پس از پنج شکست متوالی در اولدترافورد برابر منچستر یونایتد طی سال های 13-2009.
شکست شش گله - به قول ایرانی ها شش تایی - در 2014 در هزارمین بازی آرسنال به رهبری ونگر رقم خورد. شکستی تلخ، خیلی تلخ، شکستی کابوس زده، وهم آور. بازی به دقیقه هفت نرسیده بود که دروازه توپچی ها دو بار فرو ریخت. نیمه اول تمام نشده بود که دو گل دیگر وارد سنگر آرسنال شد. توپچی ها در آن بعد از ظهر سنگین ترین شکستش برابر چلسی طی صد و ده سال حیات را پذیرفتند. ونگر برابر مورینیو طی یازده دیدار به پیروزی دست نیافته و طرفداران چلسی شعار " بمون آرسن، جایی نرو" را سر دادند. دیدار بعدی دو تیم به شکست دو گله آرسنال انجامید، همان دیداری که ونگر و مورینیو کنار زمین درگیر شدند. ونگر، مورینیو را هل داد و مایک دین داور دیدار به گابریل و سانتی کازورلا کارت قرمز نشان داد و آرسنال بازی را نه نفره به پایان برد.
توپچی ها پارسال در اوایل فصل چلسی را 0-3 در استادیوم امارات به زانو درآوردند، ولی مردان آنتونیو کونته پس از آن شکست مسیر صعودی طی کردند و آرسنال را در خانه قاطعانه 1-3 به زانو درآوردند و در پایان راه هم قهرمان لیگ شدند. آرسنال در شرایطی در نخستین نبرد دو تیم در فصل 18-2017 در استمفورد بریج به میدان خواهد رفت که دروازه اش طی دوازده بازی در زمین چلسی فرو ریخته. از آن سیاه تر آرسنال طی سیزده سفر به زمین شش حریف بالانشین جدول از سال 2015 به بعد طعم پیروزی را نچشیده. شکست خورده و شکست. آخرین برد آرسنال در زمین بزرگان نزدیک به هزار روز پیش کسب شده، برابر منچستر سیتی در سال 2015 با پیروزی 2-0. سرخ های لندنی پس از آن طی بیست و یک دیدار 52 گل خورده اند، بله 52 گل!
آرسنالی های می توانند به آخرین نبرد دو تیم در کامیونیتی شیلد اشاره کنند. به تساوی 1-1 در هشت دقیقه به پایان. به پیروزی در ضربه های پنالتی. همین طور به پیروزی 1-2 در فینال جام حذفی. همان دیداری که چلسی در دقیقه 68 با اخراج ویکتور موزس ده نفره شد و کونته از بخت سیاهش گلایه کرد. این که آرسنال در انگلیس شده "تیم جام حذفی" و نه "تیم لیگ" برای طرفداران آرسنال آزاردهنده شده، خیلی زیاد... طعم سقوط Fall 0-4 چند هفته پیش در آنفیلد هنوز زیر زبان توپچی ها است. تابستان تمام نشده و آرسنال در سه بازی آخرش در لیگ دو بار شکست خورده و از کورس بزرگان دور افتاده است. در حالی که چلسی پس از سه پیروزی متوالی در لیگ میزبان آرسنال خواهد بود، پس از به زانو درآوردن سه حریف جان سخت: تاتنهام، اورتون و لسترسیتی. جایی که آبی پوش های کونته در بیست و سه دیدار پیاپی در خانه دروازه را گشوده اند و در بیش از نیمی از آنها سه گل یا بیشتر زده اند.
توپچی های زخم خورده راهی استمفورد بریج شده اند. آمیخته به بیم و تشویش. در شرایطی که در رده یازدهم جدول قرار گرفته اند. آنها پس از دیدار با کلن در لیگ اروپا سه روز استراحت کرده اند و مردان کونته پس از رویارویی با قره باغ در لیگ قهرمانان، پنج روز. شاید آنها برابر چلسی بهترین فرصت برای عوض کردن حال و هوای شان را بدست آورند، ولی می توانند به صف پنج تیم قعرنشین هم بپیوندند...
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است