مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

جزئیات آزمایش موشکی اخیر کره شمالی


خبرگزاری رسمی دولت کره شمالی امروز ( شنبه ) با انتشار جزئیات بیشتری از پرتاب اخیر موشکی خود اعلام کرد این کشور این موشک بالستیک میان برد جدید را به طور آزمایشی پرتاب کرده که از فراز ژاپن گذشته است.

منتشر شده در تاریخ 1396/06/25 - 4 ماه پیش
در این گزارش آمده است که 'کیم جونگ اون' رهبر کره شمالی بر پرتاب آزمایشی این موشک که از نوع 'هوسانگ-12' بود نظارت داشته است.
بر اساس این گزارش کره شمالی این موشک را از مکانی در حوالی 'سونان' در حومه پیونگ یانگ، بسوی اقیانوس آرام پرتاب کرد، تخمین زده می شود که این موشک حدود سه هزار و 700 کیلومتر برفراز هوکایدو، شمالی ترین استان ژاپن پرواز کرده باشد.
رسانه دولتی کره شمالی می گوید این موشک، روی یک مسیر برنامه ریزی شده برفراز ژاپن پرواز کرد و بطور دقیق به هدف خود در آب های اقیانوس آرام اصابت کرد.
این رسانه از قول قول 'کیم جونگ اون' گفت اکنون موشک 'هواسونگ-12' قابل استفاده شده است و پرتاب های آزمایشی بیشتر باید مانند این پرتاب اخیرعملی باشد تا نیروی هسته ای کشور تقویت شود.
کارشناسان معتقدند هدف از پرتاب روز جمعه کره شمالی ظاهرأ نشان دادن این امر بود که جزیره آمریکایی 'گوام' در تیررس این موشک قرار دارد.
کره شمالی حدود سه هزار و 400 کیلومتر با گوام فاصله دارد.
کره شمالی که بر اساس قطعنامه های سازمان ملل از توسعه فناوری موشک های اتمی و بالستیک منع شده است در ماه های اخیر چندین بار پرتاب های آزمایشی انجام داده است.
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است