مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

پیش بینی صادرات یک میلیارد دلاری از مناطق آزاد


مشاور رئیس جمهوری و دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی کشور گفت: پیش بینی می شود صادرات از مناطق آزاد کشور در سال جاری با افزایش نسبت به سال گذشته به بیش از یک میلیارد دلار برسد.

منتشر شده در تاریخ 1396/06/25 - 5 ماه پیش
مرتضی بانک جمعه شب در پایان سفره یک روزه خود به جزیره قشم در جمع خبرنگاران گفت: افزایش 30 درصدی صادرات از مناطق آزاد کشور نسبت به مدت مشابه سال گذشته، حرکت این مناطق در جهت هدف های اصلی راه اندازی را نشان می دهد.
وی افزود: قشم نمونه خوبی است و به طور کلی در این منطقه بحث تجارت به ویژه تجارت کالاهای غیر تعرفه ای به داخل کشور در حاشیه فعالیت ها است و سایر مناطق نیز جهت نمایش میزان حرکت در مسیر اصلی باید عملکرد شفافی از فعالیت و طرح های توسعه ای خود به افکار عمومی ارائه دهند.
مشاور رئیس جمهوری در امور مناطق آزاد با ابراز شگفتی از حجم فعالیت ها و گستردگی طرح ها و ظرفیت های جزیره قشم بیان کرد: برنامه ریزی های مدیرعامل منطقه آزاد قشم و رابطه مناسب مردم و این سازمان موجب شده تا گام های مهمی به ویژه در حوزه نفت و گاز برداشته شود.
وی اضافه کرد: امید است در آینده نزدیک طرح شیرین کردن گاز با حضور رئیس جمهوری در قشم افتتاح شود که خبر خوبی برای صنعت کشور به ویژه در بخش نفت و گاز است زیرا این فرآیند هزینه های بسیاری برای کشور دارد.
دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور هم چنین گفت: گام های خوبی نیز در زمینه گردشگری برداشته شده و چشم انداز جذب یک میلیون گردشگر هدف گذاری شده که ارتباط گسترده مردم و منطقه آزاد و درگیر کردن آن ها در فعالیت های گردشگری خود به تنهایی بسیار ارزشمند است.
وی به بازدید از چند کاشانه میهمان در روستاهای غرب جزیره اشاره کرد و گفت: مردم توانمندی خود را با امکانات محدود در اختیار گردشگران داخلی و خارجی قرار می دهند که جاذبه خاصی دارد و می تواند در رونق گردشگری موثر باشد.
مشاور رئیس جمهوری در امور مناطق آزاد افزود: طرح های آبزی پروری قشم نیز یکی از سرمایه های بزرگ است که می تواند در کنار صنعت نفت توسعه یابد و به طور حتم در آینده اقتصاد کشور و منطقه اثرگذار باشد.
وی با اشاره به بهره برداری از چند طرح تولید لوازم بهداشتی و آرایشی در قشم عنوان کرد: بازدید صورت گرفته نشان می دهد که این منطقه توانسته از جنبه های گوناگون با مدیریت خوب و همکاری مردم حرکت بزرگی را ساماندهی کند که البته در کنار این طرح های بزرگ و زیر بنایی، مسایل زیست محیطی نیز دیده شده است.
بانک با اشاره طرح سوخت رسانی دریایی و توسعه بنادر قشم تاکید کرد: در این زمینه ها نیز کارهای خوبی انجام شده که در توسعه اقتصادی منطقه اثرگذار است و در آینده نزدیک قشم را به هدف های راه اندازی مناطق آزاد نزدیک تر می کند.
دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور با اشاره به همکاری منطقه آزاد قشم و سازمان فنی و حرفه ای برای اشتغال بومیان بیان کرد: امید می رود نرخ بیکاری در این جزیره با طرح های در دست اجرا به سه درصد برسد و در آینده نزدیک این جزیره پذیرای نیروهای جویای کار از مناطق دیگر باشد.
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است