مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

نهادهای نظامی اسرائیل هم، خواهان نجات برجام هستند


«سامانتا پاور» نماینده آمریکا در سازمان ملل در دولت باراک اوباما با انتقاد از نگاه حزبی در این کشور به برجام ادعا کرد که نهادهای نظامی رژیم صهیونیستی هم خواهان نجات این توافق هستند.

منتشر شده در تاریخ 1396/06/25 - 5 ماه پیش
خبرگزاری فارس: در ادامه گمانه‌زنی‌ها درباره مواضع دولت دونالد ترامپ در قبال برجام، نماینده سابق آمریکا در سازمان ملل درباره آنچه «نگاه حزبی» در آمریکا به موضوع توافق هسته‌ای ایران و گروه 1+5 خوانده، انتقاد کرده است.
پایگاه پولیتیکو خبر داده که مقام‌های دولت سابق آمریکا از جمله جان کری در حال انجام تلاش‌هایی برای حفظ توافق هسته‌ای ایران و گروه 1+5 در سایه تهدیدهای دولت ترامپ علیه این توافق هستند.
این پایگاه گزارشی با این عنوان منتشر کرده است: «دست‌های اوباما(مقامات نزدیک به اوباما)برای نجات توافق(هسته‌ای)ایران(و گروه 1+5) دور هم جمع شدند».
پولیتیکو خبر داده، کسانی که زمانی معاون و دستیار رئیس‌جمهور سابق آمریکا بوده‌اند در حال برگزاری نشست‌ها، تماس با نمایندگان کنگره و همکاری با رسانه‌ها در راستای این هدف هستند.
یک عضو ارشد دولت سابق آمریکا به همین گزارش واکنش نشان داده و از نگاه «حزبی» به موضوع برجام انتقاد کرده است.
نماینده سابق آمریکا در سازمان ملل و سَلف «نیکی هیلی» در این باره تصریح کرده که «نگاه‌ها حزبی(درباره برجام) موضوع را درک نمی‌کنند».
«سامانتا پاور» همچنین مدعی شد: «بریتانیا، فرانسه، روسیه، نهادهای نظامی در آمریکا و اسرائیل به همراه افکار عمومی آمریکا و دیگران، همه خواهان نجات(توافق هسته‌ای برجام) هستند».
این اظهارات در حالی مطرح شده که روز گذشته یک رسانه صهیونیستی گزارش داده بنیامین نتانیاهو و وزیر جنگ رژیم صهیونیستی با بدنه وزارت جنگ و دستگاه اطلاعاتی این رژیم بر سر متقاعد کردن آمریکا جهت خروج از برجام اختلاف نظر دارند.
به نوشته روزنامه هاآرتص، نتانیاهو و لیبرمن خروج آمریکا از برجام را به نفع اسرائیل می‌دانند، اما سایر مقام‌های بلندپایه وزارت جنگ و نهادهای اطلاعاتی، با این دیدگاه موافق نیستند.
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است