مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

روز پرکار هلال احمر خوزستان/انتقال مصدوم حادثه تروریستی عراق


اهواز - معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خوزستان از فعالیت های امدادی عوامل این جمعیت در شهرهای مختلف استان طی یک روز خبر داد و روز گذشته را روزی پرکار برای این جمعیت عنوان کرد.

منتشر شده در تاریخ 1396/06/25 - 5 ماه پیش
صادق سلامت در تشریح فعالیت های امدادی روز جمعه ۲۴ شهریور در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار کرد: با توجه به انتقال شهدا و مصدومان حادثه تروریستی استان ذی قار عراق در مرز شلمچه، یک دستگاه اتوبوس آمبولانس و یک فروند بالگرد از صبح جمعه در این مرز مستقر شدند.
وی با اشاره به حضور تیم واکنش سریع هلال احمر خوزستان و دو تیم امدادی از شهرستان خرمشهر در عملیات انتقال شهدا و مصدومان افزود: با توجه به حضور آمبولانس های شرکت نفت، شبکه بهداشت خرمشهر و اتوبوس آمبولانس اورژانس یکی از مصدومان که حال وخیمی داشت، با بالگرد هلال احمر استان به بیمارستان امام خمینی (ره) اهواز منتقل شد.
معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خوزستان با بیان اینکه هشت مصدوم دیگر به بیمارستان های خرمشهر و آبادان منتقل شدند، تصریح کرد: اتوبوس آمبولانس این جمعیت تا مشخص شدن وضعیت شهدای این حادثه تروریستی برای انتقال به ایران در مرز شلمچه حضور خواهد داشت.
سلامت همچنین از وقوع حادثه صاعقه زدگی و برق گرفتگی در منطقه سراک ایذه خبر داد و گفت: در این حادثه که سه حادثه دیده داشت، دو فرد از ناحیه کمر و پشت تنه دچار برق گرفتگی و سوختگی شدند که انتقال آنها به مرکز درمانی توسط آمبولانس های هلال احمر و اورژانس صورت گرفت.
وی از امدادرسانی به سه حادثه در شوشتر توسط عوامل امدادی پست موقت ساحلی هلال احمر در ساحل رودخانه کارون خبر داد و اظهار کرد: روز گذشته در حادثه نخست که منجر به غرق شدگی و فوت دو جوان ۲۴ ساله مسجدسلیمانی و ۲۱ ساله شوشتری (محمود بهداروند و رامین مددی کاهکش) در موقعیت روستای تخت قیصر شد، با اعزام یک تیم امدادی عملیات جستجو برای یافتن این دو جوان آغاز شد و تاکنون ادامه دارد.
معاون امداد و نجات هلال احمر خوزستان همچنین به انتقال سه مصدوم به مرکز درمانی شوشتر اشاره کرد و گفت: این سه مصدوم به دلیل گرمازدگی، ترومای سر در اثر سرخوردگی و خفگی در آب دچار حادثه شده بودند که با انجام کمک های اولیه توسط امدادگران پست ساحلی شهید شنگل زاده نجات یافته و به مرکز درمانی منتقل شدند.
سلامت به تشریح حادثه سوم در ساحل رودخانه کارون شوشتر پرداخت و بیان کرد: در حادثه سوم یک دستگاه خودروی پژو ۴۰۵ که در اثر جریان سریع و مد آب و همچنین خرابی ترمز در رودخانه شوشتر غرق شده بود، توسط امدادگران هلال احمر شوشتر و با استفاده از تجهیزات امدادی از رودخانه خارج شد.
وی با اشاره به دو حادثه به وقوع پیوسته در بهبهان اظهار کرد: در حادثه نخست بر اثر انحراف و گرفتار شدن یک خودرو در گل و لای بین منطقه کارخانه سیمان و دره بازار، این خودرو توسط اهالی محلی و نیروهای امدادی خارج شد.
معاون امداد و نجات هلال احمر خوزستان همچنین از حادثه ریزش کوه در منطقه دره بازار در حوالی مارون خبر داد و افزود: در این حادثه هشت خودرو گرفتار شدند که تیم های امدادی هلال احمر بهبهان به منطقه اعزام و به کمک دستگاه لودر سد مارون و ایجاد یک مسیر انحرافی تمامی خودروها رهاسازی شدند.
به گفته سلامت، آخرین حادثه روز گذشته در شهر حسینیه از توابع اندیمشک به وقوع پیوست که بر اثر ریزش و تخریب یک دیوار در مدرسه در حال بازسازی، یک نفر در زیر آوار ماند و از ناحیه دست و پا دچار حادثه شد که توسط نیروهای امدادی هلال احمر شهرستان رهاسازی و به مرکز درمانی منتقل شد.
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است