مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

ابراز امیدواری ایران برای از سرگیری حج عمره


سرپرست حجاج ایرانی از تحقق شعار حج مبنی بر«حج، معنویت، اقتدار ملی و همبستگی اسلامی» خبر داد و گفت : حجاج ما با رفتار و عملکردشان در حج ، رشد و بالندگی خود را جلوه‌گر ساختند و بحمدالله انتظار مقام معظم رهبری مبنی بر حج متقدرانه و عزتمندانه محقق شد.

منتشر شده در تاریخ 1396/06/25 - 5 ماه پیش
خبرگزاری تسنیم: حجةالاسلام والمسلمین سید علی قاضی عسکر در جمع زائران ایرانی اظهار کرد: شعار حج امسال مبنی بر«حج، معنویت، اقتدار ملی و همبستگی اسلامی» تحقق یافت و حجاج ایرانی با رفتار و عملکردشان در حج، رشد و بالندگی خود را جلوه‌گر ساختند و بحمدالله انتظار مقام معظم رهبری مبنی بر حجی متقدرانه و عزتمندانه و معنوی تحقق یافت.
وی در تبیین تحقق شعار حج گفت: یکی از محورهای شعار حج امسال ‌معنویت بود که این مهم با حضور عاشقانه زائران کشورمان در حرمین شریفین، نمازهای جماعت، تلاوت قرآن و دعای روحبخش عرفه در سرزمین عرفات متجلی شد .
سرپرست حجاج ایرانی افزود: بحمدالله امسال یک فضای معنوی خاصی در بین زائران کشورمان حاکم بود و استقبال زائران از محافل انس با قرآن و معارف اهل بیت و شب زنده داری و تهجد حجاج در مسجدالحرام و مسجد النبی کاملا مشهود است.
حجةالاسلام و المسلمین قاضی عسکر درباره ‌اقتدار ملی در حج امسال توضیح داد:بحمدالله بیشتر توافقات انجام شده با وزارت حج کشور میزبان، تحقق یافت و در دیدار با وزیر حج عربستان، وی از نظم و انضباط  و معنویت حجاج کشورمان ابراز رضایت و تشکر کرد.
وی ابرازامیدواری کرد، برگزاری مطلوب حج امسال زمینه را برای سفر عمره و حج تمتع در سال آینده فراهم سازد.
سرپرست حجاج ایرانی درخصوص موضوع " همبستگی اسلامی "‌که در شعار امسال گنجانده شده بود، گفت : حجاج ایرانی امسال به همه کشورهای اسلامی نشان دادند که طرفدار وحدت هستند و در حج به‌دنبال طرح مسائل فرقه‌ای و قومی نیستند .
حجةالاسلام و المسلمین قاضی عسکر، حج را به مثابه بیرق اسلام توصیف کرد وگفت : ما خواستار برافراشته شدن پرچم اسلام در سراسر جهان هستیم و هرکاری که ما را در دستیابی به این هدف کمک کند انجام خواهیم داد.
وی با بیان این مطلب که ‌(اسلام، دین صلح و رحمت و عقلانیت و تفکر است) خاطرنشان کرد: دین مبین اسلام برای اداره زندگی بشر برنامه دارد و تفکر اسلام عقلانی و رحمانی در حال گسترش و اوج گرفتن در جهان است.
سرپرست حجاج ایرانی همچنین وحدت و همبستگی میان شیعه و سنی در ایران را تحسین برانگیز دانست و گفت : امسال 15 هزار نفر از زائران ایرانی اهل تسنن به حج مشرف شدند و زندگی جمعی شیعیان و اهل تسنن ایران در کنار یکدیگر نمونه‌ای از وحدت و اتحاد و همبستگی اسلامی بود.
حجةالاسلام والمسلمین قاضی عسکر در بخش دیگری از سخنانش همچنین از همکاری و تعامل بسیار خوب حجاج کشورمان با خدمتگزاران خود در حوزه حج و زیارت تشکر و قدردانی کرد و گفت : رعایت برنامه زمانبندی اعلام شده برای ایام تشریق، باعث شد یک حج مطلوب و روان رقم بخورد .
وی همچنین از ادامه پیگیریها برای شناسایی پیکر 11 تن از شهدای منا خبر داد و گفت: در مذاکرات اخیر با وزیر حج عربستان در خصوص پیگیری امور مربوط به حوادث مسجدالحرام و منا رایزنی و تبادل نظر کرده‌ایم.
نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت درعین حال به برخی کمبودها و کاستیها در عملیات بزرگ حج امسال اشاره کرد و از زائران خواست تا دست به قلم شده و هرگونه پیشنهاد و انتقاد برای خدمت گزاری بهتر به ضیوف الرحمن را مکتوب و در اختیار کارگزاران حج قرار دهند.
حجةالاسلام والمسلمین قاضی عسکر همچنین با اشاره به آثار و برکات حج گفت : سفر حج، سفر پربار و ارزشمندی است و بر اساس روایات، حج مقبول حجی است که رفتار و  کردار فرد حاجی بین قبل و بعد از سفر حج تغییر یافته باشد.
وی خطاب به حجاج کشورمان گفت: نورانیت حج را حفظ و سعی کنیم حضور در نمازهای جماعت، جلسات قرآن و مراقبت از چشم و گوش و زبان خویش را در پس از حج نیز حفظ کنیم.
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است