مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

سهم تحصیل از سبد خانوار ۱۱ درصد است


مجله اینترنتی راه ما: بر اساس بررسی‌های بانک مرکزی، سهم تحصیل از سبد مخارج خانوار طی ۴ ماهه ابتدای سال‌جاری ۱۰.۵ تا ۱۱ درصد بوده است.

منتشر شده در تاریخ 1396/06/24 - 5 ماه پیش
مجله اینترنتی راه ما اقتصادی: با نزدیک شدن به مهرماه و فصل بازگشایی مدارس، مخارج خانواده ها در بخش تهیه ملزومات و نیازمندی های تحصیلی فرزندان افزایش می یابد و این روزها بسیاری از خانواده ها مشغول خرید لوازم تحصیلی برای فرزندان مدرسه ای خود هستند.
شاخص تحصیل به عنوان یکی از گروه های ۱۲ گانه مهم در بررسی بهای کالاها و خدمات مصرفی خانوارها محسوب می شود. بانک مرکزی در محاسبات ماهیانه خود، تحصیل را به عنوان یکی از مخارج ۱۲ گانه در سبد معیشت خانوار لحاظ و تغییرات ماهیانه آن را محاسبه می کند.
نگاهی به این گروه تاثیرگذار در مخارج خانوار در ماه های اخیر نشان می‌دهد که سهم تحصیل در سبد کالای مصرفی فروردین ماه امسال نسبت به ماه مشابه سال قبل، ۱۰.۸ درصد بوده است.
بر پایه این گزارش، همچنین طی اردیبهشت ماه امسال شاخص تحصیل ۱۰.۵ درصد به نسبت اردیبهشت ماه سال ۹۵ بوده و نسبت به ماه فروردین نیز ۰.۱ درصد رشد نشان می دهد.
همچنین در خردادماه شاخص تحصیلات در خدمات مصرفی مناطق شهری کشور، ۱۱ درصد بود، که میزان افزایش آن نسبت به اردیبهشت ماه ۰.۷ درصد بود. در تیرماه هم شاخص تحصیلات ۱۰.۹ درصد بود و میزان رشد آن نسبت به خردادماه ۰.۲ درصد است...
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است