Google Sponsorship Advertise

خرید شارژ و بسته اینترنتی همراه اول، ایرانسل و رایتل

شارژ نیاز دارید؟ بسته اینترنتی لازم دارید؟ با شارژل همه چی تو سه سوت!

کره جنوبی پاسخ اقدام موشکی کره شمالی را داد


ارتش کره جنوبی اعلام کرد در واکنش به تحرکات هسته ای کره شمالی و شلیک موشک توسط این کشور در بامداد امروز، دو موشک بالستیک را در پاسخ به این اقدامات «پیونگ یان» شلیک کرده است.

منتشر شده در تاریخ 1396/06/24 - 3 ماه پیش
یکی از مقامات ستاد مشترک ارتش کره جنوبی دقایقی پیش در گفت و گوی کوتاهی با خبرنگاران گفت که این اقدام در تلافی تحرکات کره شمالی و تنها شش دقیقه بعد از شلیک موشک توسط پیونگ یانگ صورت گرفته اسیت.
وی افزود: این موشک از نوع هیونمو2 ( Hyunmoo-2 ) بود که از یک سایت شرقی در نزدیکی مرز بین دو کره شلیک شده است.
او گفت: این موشک به سمت یک 'هدف دقیق' شبیه سازی شده در فاصله 250 کیلومتری بین یک منطقه نظامی و پایگاه هوایی 'سونان' در استان پیونگ یانگ همان جایی که کره شمالی آخرین موشک خود را شلیک کرد اصابت کرد.
یک مقام وزارت دفاع کره جنوبی هم گفت این واکنش سئول به دلیل شلیک موشک های کره شمالی صورت گرفته است.
وی تاکید کرد که ارتش با رصد تحرکات موشکی کره شمالی توانست چنین اقدام سریعی را اتخاذ کند.
امداد امروز جمعه کره شمالی یک موشک بالستیک میان برد از منطقه 'سونان' در پیونگ یانگ شلیک کرد که با گذر از فراز جزیره هوکایدو ژاپن در ساحل شرقی 'کیپ اریمو' در جنوب این جزیره فرود آمد.
شورای امنیت سازمان ملل نیز امروز جمعه به درخواست آمریکا و کره جنوبی برای بررسی شلیک موشک از سوی کره شمالی جلسه اضطراری برگزار می کند.
کره شمالی که بر اساس قطعنامه های سازمان ملل از توسعه فناوری موشک های اتمی و بالستیک منع شده است در ماه های اخیر چندین بار پرتاب های آزمایشی انجام داده است.
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است