مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

احتمال حضور ایران در سید سوم جام جهانی 2018


شاگردان کارلوس کی روش از شانس خوبی برای حضور در میان تیم های سید سوم قرعه کشی جام جهانی برخوردار هستند.

منتشر شده در تاریخ 1396/06/24 - 5 ماه پیش
وبسایت نود: اعضای کمیته برگزاری رقابت های رسمی فیفا در جلسه ای که امروز در شهر زوریخ در مقر فیفا برگزار شد با سیدبندی قرعه کشی جام جهانی روسیه براساس رنکینگ فیفا در ماه اکتبر موافقت کردند. سازوکار سیدبندی (دسته‌بندی) ٣٢ تیم حاضر در جام جهانی تا پیش از این به این صورت بود که رده‌بندی فیفا تنها برای انتخاب سرگروه‌ها ملاک بود و سایر تیم‌ها از رده‌بندی فیفا نه چیزی عایدشان می‌شد نه ضرری می‌ کردند.
نگاهی اجمالی به نحوه سید بندی فیفا نشان می دهد که ۳۲ تیم راه یافته به جام جهانی بر اساس رده بندی فیفا مرتب می شوند و هفت تیم نخست به اضافه روسیه میزبان در سید یک قرار می گیرند، تیم های هشتم تا شانزدهم، هفدهم تا بیست و چهارم و بیست و پنجم تا سی و دوم نیز به ترتیب در سیدهای دوم، سوم و چهارم قرار می گیرند. لازم بذکر است که تیم های یک قاره نمی توانند در یک گروه قرار بگیرند البته این مورد درباره تیم های اروپایی صدق نمی کند و بیشتر از دو تیم اروپایی نمی توانند در یک گروه قرار بگیرند.
تیم ملی ایران که براساس رنکینگ ماه سپتامبر که امروز منتشر شد با یک پله سقوط در رده ۲۵ دنیا قرار گرفته تنها تیم از قاره آسیا و آفریقا است که شانس قرار گرفتن در سید سوم قرعه کشی جام جهانی روسیه را دارد. شاگردان کارلوس کی روش کار صعود به جام‌جهانی را در فاصله دو هفته مانده به پایان مرحله مقدماتی تمام کردند و پس از روسیه میزبان و برزیل سومین تیمی لقب گرفتند که راهی این رقابت‌ها شدند.
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است