مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

تغییر سیستم انتخابی والیبال المپیک 2020


فدراسیون جهانی والیبال فرمول جدیدی برای انتخابی المپیک تصویب کرد که جهت حضور در المپیک ۲۰۲۰ توکیو اعمال می شود و براساس آن رقابت های بین قاره ای اهمیت بیشتری می یابد.

منتشر شده در تاریخ 1396/06/23 - 5 ماه پیش
ایسنا: به نقل از سایت ورلد آف والی، فدراسیون جهانی والیبال فرمول انتخاب تیم‌ها جهت حضور در المپیک ۲۰۲۰ توکیو را تغییر داد. مهمترین این تغییرات در در رقابتهای انتخابی جهان اعمال می‌شود که در سال ۲۰۱۹ برگزار خواهد شد و بر اساس آن سه تیم‌برتر این تورنمنت جواز حصور در المپیک را کسب خواهند کرد.
همچنین بر اساس این تغییرات سه تیم از رقابت‌های انتخابی بین قاره‌ها که در تابستان ۲۰۱۹ انجام می‌شود به المپیک راه پیدا می‌کنند و در نهایت پنج تیم قهرمان هر قاره بلیط سفر به المپیک را دریافت می‌کنند که به اضافه ژاپن، میزبان المپیک تکلیف ۱۲ تیم حاضر در المپیک را تعیین می‌کنند.
سیستم جدید انتخابی المپیک بایستی از سوی کمیته بین المللی المپیک نیز به تصویب برسد.
پیش از این سیستم انتخابی جهت حضور در المپیک به این گونه بود که دو تیم برتر قهرمانی جهان، پنج تیم قهرمان هر قاره به همراه تیم میزبان و سه تیم برتر دور اول انتخابی و یک تیم برتر دور دوم انتخابی  جواز حصور در المپیک را کسب می کردند.
مهمترین تغییر در فرمول جدید از سوی کنفدراسیون والیبال اروپا مطرح شده و بر اساس آن اهمیت بیشتری به رقابت‌های قهرمانی قاره‌ها داده شده است. توسعه رقابت‌های انتخابی تعداد دیدارها در تقویم فدراسیون جهانی را در کنار رقابت‌های قهرمانی جهان افزایش می دهد.
همچنین بر اساس این تغییرات، رنکینگ جهانی نیز بسیار اهمیت دارد زیرا تیم‌ها بر اساس جایگاه‌شان در رتبه بندی جهانی امکان حضور در رقابت‌های انتخابی را کسب می‌کنند. تورنمنت انتخابی جهان با حضور دوازده تیم (تیم میزبان در سال ۲۰۱۸، تیم نخست قهرمانی جهان و ۱۰ تیم برتر از قاره ها) برگزار می‌شود در حالی که در رقابت‌های انتخابی بین قاره‌ای شامل دوازده تیم برتر رنکینگ جهانی بدون احتساب جایگاه تیم ها در دوره گذشته خواهد بود.
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است