مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

دیدار سرپرست حجاج ایرانی با وزیر حج عربستان سعودی


مجله اینترنتی راه ما: حجت الاسلام والمسلمین سید علی قاضی عسکر نماینده ولی فقیه و سرپرست حجاج ایرانی با آقای دکتر محمد صالح بنتن وزیر حج عربستان سعودی بعدازظهر چهارشنبه در مکه مکرمه دیدار و گفتگو کرد.

منتشر شده در تاریخ 1396/06/23 - 5 ماه پیش
مجله اینترنتی راه ما سیاسی: به نقل از ­پایگاه اطلاع رسانی حج، سرپرست حجاج ایرانی در این دیدار که بیش از یک ساعت به طول انجامید، درباره ویژگی‌های حج امسال، میزان موفقیت در تحقق بندهای توافقنامه امضا شده بین دو کشور و لزوم تسریع در نهایی کردن امور مربوط به دو حادثه Incident بزرگ مسجدالحرام و منی در سال ۹۴ مطالبی را بیان کرد و افزود: در سال‌های اخیر در جمهوری اسلامی ایران طرح‌های مختلفی در حوزه آموزش و توجیه حجاج به اجرا در آمده، بیش از هزار جلد کتاب و اثر به چاپ رسیده و در رابطه با مسایل اجرائی نیز بلافاصله پس از موسم حج آسیب شناسی صورت می‌گیرد که انشاءالله پس از نهایی شدن، کاستی‌ها و پیشنهاد‌ها را به شما منعکس خواهیم کرد.
نماینده، ولی فقیه در امور حج و زیارت درادامه اظهار داشت: بر اساس رهنمودهای مقام معظم رهبری، ما حج را کانون وحدت امت اسلامی می‌دانیم و طرح مسایل فرقه‌ای و مذهبی و دامن زدن به اختلافات را خلاف فلسفه حج دانسته و حضور گسترده حجاج ایرانی در نمازهای جمعه و جماعات اهل سنت نیز خود گواه بر این مدعاست.
حجت الاسلام والمسلمین قاضی Judge عسکر افزود: هم اکنون که بحمدالله حج به آرامی و خوبی برگزار شد باید بستر را برای انجام یک توافق پایدار و مستمر در زمینه حج وعمره فراهم کنیم و با همکاری‌های مشترک گام‌های بلندی برای موفقیت هرچه بیشتر در آینده برداریم.
درادامه این دیدار آقای دکتر محمد صالح بنتن وزیر حج عربستان سعودی از تلاش‌های صورت گرفته در رابطه با آموزش و توجیه حجاج و اطلاع رسانی بموقع به آنان و اجرای توافق‌های انجام شده تشکر کرد و اظهار داشت: من خود در فرودگاه مدینه از نزدیک شاهد بر روند ورود حجاج ایرانی بودم و با برخی از آن‌ها نیز گفتگو کردم.
وی افزود: بحمدالله با همکاری شما حج به خوبی برگزار شد و ما تمامی تلاش خود را بکار گرفتیم تا امنیت و آرامش تمامی حجاج، از جمله حجاج ایرانی تامین گردد و از اینکه هم اکنون آنان بدون دغدغه خاطر آرام آرام به کشورشان باز می‌گردند بسیار خرسندم...
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است