مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

هاشمی‌طبا: بیخود از کی‌روش ایراد می گیرند!


سید مصطفی هاشمی طبا سال‌ها مرد اول ورزش ایران بوده و خیلی خوب زیر و بم این ورزش را می‌شناسد.

منتشر شده در تاریخ 1396/06/23 - 5 ماه پیش
آنهم بیخود می گویند. اگر یک بازیکن از یک جا به جای دیگر می رود که باشگاه شخصیت حقوقی دارد. ولی مشکل این دو تا باشگاه این است که مشمول قانون 141 قانون تجارت هستند. اگر یادتان باشد یک موقع گفتند که برندش را واگذار می کنیم. این هم حرف محملی بود. وقتی شرکتی مشمول قانون 141 قانون تجارت شود یا باید افزایش سرمایه دهد که بتواند بدهی هایش را بده و از آن شرایط مالی بد دربیاید یا باید منحل شود و اعلام ورشکستگی کند.
*الان دو باشگاه نزدیک به 500 میلیارد تومان بدهی دارند. اگر دولت بخواهد اینها را درست واگذار کند باید مشمول قانون 141 کند. یعنی هست باید براساسی که قانون تجارت پیش بینی کرده، عمل کند.
اصلا در قانون تجارت پیش بینی نشده که شرکت مشمول قانون 141 را می توان واگذار کرد. گفته یا باید اعلام ورشکستگی کند یا افزایش سرمایه دهد و از قانون 141 دربیاید. قانون این را می گوید. دولت باید تکلیفش را روشن کند. یا اعلام ورشکستگی کند یا پول بگذارد و از ماده 141 دربیاورد.
همه باید رعایت همدیگر را بکنند. اینکه من خودم طرفدار استقلال فدراسیون ها هستم ولی به هیچ وجه از حق نظارتی وزارتخانه نمی گذرم. وزارتخانه حق نظارت بر فدراسیون ها را دارد و باید پاسخگو باشند. این پاسخگویی را نمی توانیم بگوییم که وزیر پاسخگوی مملکت باشد اما فدراسیون پاسخگوی مردم و وزیر نباشد. پاسخگوی رسانه ها نباشد. باید پاسخگو باشند و حرمت وزارتخانه را هم حتما حفظ کنند.
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است