مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

ایران با کاهش تولید نفت اوپک موافق است؟


روزنامه جهان اقتصادنوشت: در حالی که وزیر انرژی عربستان برای تمدید توافق کاهش تولید اوپک مذاکراتی با همتایان ونزوئلایی و قزاقستانی خود داشته است، وزیر انرژی روسیه اظهار کرده است که فقط در صورت وجود وضعیت فوق العاده، توافق با اوپک را تمدید می‌کنید.

منتشر شده در تاریخ 1396/06/23 - 5 ماه پیش
وزیر انرژی روسیه اخیرا با بیان اینکه بر این باوریم که در شرایط کنونی بازار جهانی نفت وارد حالت توازن می‌شود، اظهار کرد: معتقدیم که فقط در صورت وجود وضعیت فوق العاده می‌توان توافق کاهش تولید را تمدید کرد.
الکساندر نواک ادامه داد: در حال مشاهده تثبیت بهای نفت در حدود بشکه‌ای ۵۰ دلار، کاهش میزان ذخایر و نوسانات هستیم. در شرایط کنونی موقعیت‌های فوق العاده فقط به اوپک کمک می‌کند و توفان آمریکا هم باعث شد تا یهای نفت برنت به فراتر از بشکه‌ای ۵۴ دلار برسد.
وی با بیان اینکه در حوزه‌های نفتی سرمایه گذاری‌های عمده ازسر گرفته می‌شود، اظهار کرد: مهم این است که قیمت نفت برای کشورهای تولید کننده و مصرف کننده مناسب است.
حسام المرزوق وزیر انرژی کویت، نیز در مصاحبه با یک روزنامه محلی با اشاره به کاهش بیشتر از انتظار موجودی جهانی نفت اظهار کرد که انتظار دارد بازار نفت در پایان سال جاری میلادی به توازن برسد و تقاضا در سه ماهه سوم افزایش یابد.
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است