مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

«نگار» بیشتر از فیلم‌های مدیری و میری مخاطب دارد


فیلم «نگار» با توجه به تعداد سالن‌هایش فروش خوبی به دست آورده است.

منتشر شده در تاریخ 1396/06/22 - 5 ماه پیش
آی سینما: فیلم «نگار» با توجه به تعداد سالن‌هایش فروش خوبی به دست آورده است.
جدول فروش هفتگی سایت سینما تیکت نشان می‌دهد روند نزولی فیلم «ساعت پنج عصر» در جلب تماشاگر ادامه دارد و این فیلم چهارمین فیلم پر فروش هفته گذشته بوده است. نکته دیگر آن که دو فیلم «ساعت پنج عصر» و «سارا و آیدا» به ترتیب 105 و 104 سالن سینمایی را در اختیار دارند اما از سه فیلم نخست جدول فروش که سالن‌های کمتری دارند، درآمد کمتری کسب کرده‌اند. از سوی دیگر فیلم «نگار» رامبد جوان که از بسیاری از فیلم‌های روی پرده، سالن‌های کمتری را در اختیار دارد، پس از «اکسیدان» رتبه دومین فیلم پرفروش سینمای ایران در هفته گذشته را به خود اختصاص داده است.
با آغاز اکران فیلم «ساعت پنج عصر» مهران مدیری که از همان ابتدا درصدد رکورد زنی‌های محتلفی با اولین ساخته سینمایی‌اش بود با انتشار ویدیوهای مختلف و حضور خود در سینماهای تهران و شهرستان‌ها بسیاری از طرفداران خود را به تماشای «ساعت پنج عصر» ترغیب می‌کرد. اما با گذشت دو هفته از اکران فیلم مدیری، «ساعت پنج عصر» با ریزش مخاطب و افت فروش مواجه شد و در هفته گذشته با سقوط ادامه دار خود در گیشه پس از «اکسیدان» به دومین فیلم جدول فروش هفتگی تبدیل شد.
در حالی که از یکشنبه هفته جاری سینماهای کشور فروش بلیت‌های نیم بها را آغاز کردند، این طرح تاثیر چندانی بر فروش «ساعت پنج عصر» نگذاشت، بلکه این فیلم با افت فروش شدیدی مواجه شد و به چهارمین فیلم پرفروش هفته گذشته تبدیل شد.
از سوی دیگر فیلم «سارا و آیدا» به کارگردانی مازیار میری که در دو هفته آغازین اکران خود، به فروش قابل قبولی رسید در جدول فروش هفتگی این هفته، رتبه پنجم را به خود اختصاص داد. فیلم «سارا و آیدا» که همایون اسعدیان رییس شورای صنفی نمایش و رییس هیات مدیره خانه سینما، از عوامل سازنده آن به حساب می‌آید با در اختیار داشتن 104 سالن، در هفته گذشته تنها 291 میلیون تومان فروش کرده است.
این درحالی است که فیلم سینمایی «نگار» ساخته رامبد جوان تنها با در اختیار داشتن 61 سالن سینمایی، 417 میلیون تومان در طول هفت روز گذشته فروش کرده است و عنوان دومین فیلم پرفروش هفته گذشته را به خود اختصاص داده است و اگر فیلم رامبد جوان سالن‌های بیشتر را نسبت به سایر فیلم‌های سینمایی در اختیار داشت، دور از ذهن نبود که اختلاف 82 میلیون تومانی خود با «اکسیدان» که از 77 سالن سینمایی بهره می‌برد را جبران می‌کرد و به اولین فیلم پر فروش سینماهای کشور در هفته گذشته تبدیل شود.
به نظر می‌رسد با آغاز ماه محرم و پایان اکران گسترده فیلم سینمایی «ساعت پنج عصر» تعدادی از سالن‌های سینمایی این فیلم به «نگار» اختصاص یابد. از سوی دیگر ممکن است در آینده نه چندان دور سینماداران هم رودربایستی خود با سازندگان «سارا و آیدا» که از چهره‌های نزدیک به خانه سینما و شورای صنفی نمایش هستند را کنار بگذارند و سالن‌های بیشتری را به فیلم‌های پرفروش‌تر از جمله «نگار» و حتی «تابستان داغ» اختصاص دهند.
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است