مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

25 هزار بنگاه کشور از تسهیلات رونق تولید بهره مند شدند


مجله اینترنتی راه ما: مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: سال گذشته 50 هزار بنگاه برای اخذ تسهیلات در سایت بهین یاب ثبت نام کردند که از این تعداد 25 هزار بنگاه این سهیلات را دریافت کردند.

منتشر شده در تاریخ 1396/06/22 - 5 ماه پیش
مجله اینترنتی راه ما اقتصادی: کریم یاوری روز چهارشنبه در این باره اظهار کرد: پارسال در مجموع 180 هزار میلیارد ریال تسهیلات بدین منظور از سوی دولت اختصاص یافته بود که این تعداد بنگاه اقتصادی از این منابع مالی استفاده کردند.
وی افزود: 220 هزار نفر از کارگران کشور که شغل خود را طی سالیان گذشته از دست داده بودند هم اکنون مقرری بیمه کاری دریافت می کنند که سهم استان ایلام از این تعداد 700 نفر است.
مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعییادآور شد: مقرری بیمه بیکاری معادل سه درصد مزدی است که کارفرما به کارگر پرداخت می کند و از محل این مبلغ کارگرانی که بدون میل و اراده از کار بیکار می شوند، مورد حمایت قرار می گیرند.
یاوری با اشاره به اینکه حمایت اجتماعی مستند به قانون Law بیمه بیکاری برای کارگران در کل کشور برقرار می شود، تاکید کرد: بیمه بیکاری یک حمایت اجتماعی است و حتی هنگام وقوع حوادث Accidents غیر مترقبه از قبیل سیل، زلزله و آتش سوزی برای کارگران بدون در نظر گرفتن سابقه کار این حمایت اجتماعی لحاظ شده و به آنان بیمه بیکاری پرداخت می شود.
وی اضافه کرد: یکی از وظایف اصلی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی توانمند سازی مقرری بگیران با بیمه بیکاری به منظور دستیابی به اشتغال مجدد است که در این زمینه بین دستگاه های متولی امور مربوط به مقرری بگیران بیمه بیکاری اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی، سازمان تامین اجتماعی و سازمان آموزش فنی و حرفه ای ارتباط تنگاتنگ و حرفه ای خوبی وجود دارد.
وی ادامه داد: گسترش دامنه پوشش بیمه بیکاری با رویکرد کاهش مدت استفاده از مقرری بیمه بیکاری از طریق هدایت مقرری بگیران به اشتغال مجدد و توانمند سازی آنان با ارائه آموزش های فنی و حرفه ای مورد نیاز و ارتقا مهارت آنان در مشاغل تخصصی پیگیری و دنبال می شود.
یاوری با بیان اینکه چتر حمایت اجتماعی از کارگران بیکار شده گسترده تر شده و حمایت ها افزایش پیدا کرده است، اظهار کرد: مقرری بیمه بیکاری به کارگرانی که بدون میل و اراده بیکار می شوند از روز اول بیکاری قابل پرداخت است و ایام مقرری بگیری بیمه بیکاری جز سابقه بیمه ای قابل قبول برای ایام بازنشستگی کارگران محاسبه می شود.
وی افزود: تمام هزینه های درمانی و بیمه ای کارگران مشمول قانون بیمه بیکاری که قبلا شاغل بوده و بدون میل و اراده از کار بیکار شده اند همانند کارگران شاغل تامین، پرداخت و محاسبه می شود و تمام هزینه مربوط به آموزش های مهارتی مقرری بگیران بیمه بیکاری اعم از باز آموزی و تجدید مهارت و ارتقا مهارت آنان به عهده صندوق بیمه بیکاری است.
سال 96 قرار است طرح رونق تولید برای 10 هزار از واحدهای صنعتی و معدنی کوچک و متوسط اجرا شود و تسهیلات لازم در اختیار آنها قرار گیرد و برای پنج هزار واحد صنعتی و معدنی که نیاز به بازسازی و نوسازی دارند نیز تسهیلاتی اعطا خواهد شد. ..
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است