مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

اختصاص ۳۵ میلیارد دلار منابع صندوق توسعه به تولید


مجله اینترنتی راه ما: عضو ناظر در صندوق توسعه ملی از مسدودی حدود ۳۵ میلیارد دلار منابع در این صندوق برای اختصاص به تولید و اشتغال خبر داد.

منتشر شده در تاریخ 1396/06/22 - 5 ماه پیش
مجله اینترنتی راه ما اقتصادی: فرید موسوی در برنامه تیتر امشب شبکه خبر سیما گفت: صندوق توسعه ملی با هدف تبدیل بخشی از عواید ناشی از فروش نفت، گاز، فرآورده های نفتی، میعانات گازی و حفظ سهم نسل های آینده از نفت و گاز و انرژی تشکیل شد و کارکردهای مختلف و ماموریت های متفاوتی برای آن در نظر گرفته شده است.
وی با تاکید بر نقش صندوق توسعه ملی در تولید و اشتغال بیان داشت: از ۱۵ دی ماه سال ۹۰ که صندوق توسعه ملی تشکیل شده، تاکنون در حدود ۳۵ میلیارد دلار برای تولید و اشتغال اعلام وصولی و مسدودی منابع داشته است.
عضو ناظر در صندوق توسعه ملی افزود: بهترین سرمایه گذاری باید از طریق بخش خصوصی انجام شود که به عمده ماموریت ها در اینباره عمل کرده است. صندوق تلاش داشته که ماموریت خود را انجام دهد و تمام منابع آن باید به بخش خصوصی واگذار شود و برای بخش دولتی ممنوع است.
وی درباره تفاوت های صندوق ذخیره ارزی و صندوق توسعه ملی گفت: حساب ذخیره ارزی یک حساب دولتی است، یعنی دولت وقتی منابع نفتی را می فروشد درآمدها را بر اساس قانون Law بودجه برداشت و بقیه را ذخیره می کند، اما هدف از تشکیل صندوق توسعه ملی صیانت از منابع ملی است...
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است