مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

منع قانونی برای شرکت زنان در جایگاه‎های دولتی وجود ندارد


مجله اینترنتی راه ما: فرمایش امام در مورد اینکه زنان باید در مقدرات اساسی مملکت دخالت کنند همان چیزی است که با پیشرفت امروزه علمی و مدیریتی بانوان قابل اجرا است.

منتشر شده در تاریخ 1396/06/22 - 5 ماه پیش
مجله اینترنتی راه ما اجتماعی: زهره الهیان نماینده سابق مجلس شورای اسلامی و فعال امور زنان پیرامون اظهارات اخیر قائم مقام وزیر کشور تحت این عنوان احتمال حضور زنان در سمت استانداری وجود ندارد اظهار داشت: بعد از گذشت 34 سال از انقلاب اسلامی زنان امروز جامعه ما به سطحی از توانمندی های علمی و مدیریتی دست یافته اند که می توانند در امور کلان کشور مداخله داشته باشند و مسئولیت بپذیرند، این دقیقا همان دیدگاهی است که امام درباره حضور بانوان در عرصه های سیاسی اجتماعی داشتند. فرمایش امام در مورد اینکه زنان باید در مقدرات اساسی مملکت دخالت کنند همان چیزی است که با پیشرفت امروزه علمی و مدیریتی بانوان قابل اجرا است.
وی در ادامه اظهار داشت: برخی از اظهاراتی که اخیرا از سوی مسئولین دولت یازدهم و دوازدهم صورت گرفته نشان دهنده این واقعیت است که مسئولین هنوز به بلوغ سیاسی ای که حضرت امام در چهار دهه پیش به آن اشاره کردند نایل نشده اند و هنوز در امور سیاسی به صورت سلیقه ای به حضور افراد نگاه می شود.
الهیان اذعان داشت: ما منع قانونی برای شرکت زنان در سمت های سیاسی نداریم هر گونه اظهارنظری که در این مقوله انجام می شود خارج از قانون Law است. اینکه برخی از مسئولین عنوان می کنند که زنان نمی توانند در برخی از سمت های مدیریتی مملکتی شرکت کنند دیدگاه های سلیقه آنان را نشان می دهند و گرنه جمهوری اسلامی ایران منعی برای حضور زنان در سمت های مملکتی نمی بیند.
این فعال حوزه زنان ادامه داد: در طی این سی و چندسالی که از انقلاب اسلامی گذشته زنان تجربیات موفقی در مدیریتهای کلان و میانی داشته اند که دولت دوازدهم می بایست براساس اصل شایسته سالاری و با در اختیار قرار دادن سمتهای مدیریتی به زنان شایسته و باتجربه و صاحب تخصص این عرصه را برای زنان باز نگه دارند و زنان بتوانند خدمات خود را به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران داشته باشند.
منبع: دانشجو
..
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است