مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

رونمایی از چهارمین متهم پرونده قتل بنیتا در دومین روز دادگاه /جزییات دفاعیات+ عکس


مجله اینترنتی راه ما: دومین جلسه رسیدگی به پرونده قاتلان بنیتا 8 ماهه در دادگاه کیفری یک استان تهران برگزار شد.

منتشر شده در تاریخ 1396/06/22 - 5 ماه پیش
به گزارش گروه جنایی مجله اینترنتی راه ما، دومین جلسه رسیدگی به اتهامات قاتلان بنیتا 8 ماهه که پس از سرقت Stealing خودرو پدرش در ماشین رها شد و به طرز دلخراشی جان سپرد در شعبه نهم دادگاه کیفری یک استان تهران و به ریاست قاضی Judge محمدرضا محمدی کشکولی برگزار شد.در نخستین جلسه که روز دوشنبه همین هفته برگراز شده بود پدر و مادر بنیتا برای مهدی و محمد حکم قصاص خواستند.
در آن جلسه محمد به دفاع پرداخت. و گفت: به شیشه معتاد Addicted بودم و تحت تاثیر مصرف مواد بچه را در ماشین رها کردم. وی توضیح داد: مهدی و احمد قرار بودم از من مواد بخرند. به همین خاطر در خیابان ها پرسه می زدم تا در فرصت مناسب مواد رابه انها برسانم. اما چون زیاد معطل شدند احمد به ارایشگاه رفت. من و محمد در خیابان بودیم که متوجه شدم یک مرد ماشینش را مقابل در خانه روشن رها کرده است. بلافاصله پشت فرمان نشستم. اما همان لحظه مرد جوان و همسرش شروع به داد و فریاد کردند. چون 5سابقه کیفری داشتم ترسیده بود و صدای آنها را نمی شندیم و فقطبه فرار Escape فکر می کردم. به همین خاطر پایم را روی پدال گاز گذاشتم و گریختم. چند دقیقه ای گذشته بود که متوجه شدم بچه ای روی صندلی عقب ماشین است. همان موقع مهدی با من تماس گرفت و گفت باید بچه ای را که داخل ماشین بوده رها کنم. من هم که ترسیده بودم ماشین را در یکی از خیابان های پاکدشت رها کردم. شیشه جلوی ماشین به اندازه چند سانتیمتر پایین بود. کولر هم روشن بود و من نمی دانستم وقتی ماشین را خاموش کنم کولر ماشین هم خاموش می شود. گمان می کردم به زودی مامورانی که در تعقیبم هستند می رسند و بچه را با خود می برند.
سپس مهدی به دفاع پرداخت و گفت: من و محمد در خیابان قدم می زدیم که او یکباره به سمت یک ماشین روشن دوید و سوار آن شد.من شاهد ماجرا بودم و از بی تابی های زن و مرد جوان فهمیده بودم داخل ماشین یک بچه قرار دارد.به همین خاطر با محمد تماس گرفتم و از او خواستم تا بچه را به یک آژانش تحویل بدهد. من خودم هم همان شب ماجرا را به دوستم مسعود گفتم. مسعود چند روز بعد پلیس Police را خبر کرد و جنازه بچه در ماشین پیدا شد.
در آن جلسه به خاطر با طولانی شدن دادگاه هیات قضایی ادامه رسیدگی را به به روز چهارشنبه موکول کرد.
در جلسه امروز قاضی محمدی کشکولی با توجه به اینکه احمد ، متهم دیگر این پرونده دیروز بازداشت شده بود گفت: این مرد به اتفاق متهمان ردیف اول و دوم در ماجرا دست داشته ولی چون به تازگی دستگیر شده است برایش کیفرخواست صادر نشده و امروز به ‌عنوان مطلع در دادگاه حضور دارد.
سپس احمد که از پلیس اگاهی به دادگاه منتقل شده بود در جایگاه ویژه ایستاد و در معرفی خودش گفت: مجردم. دیپلم دارم و به عنوان راننده کار می کردم. یکبار به اتهام حمل شیشه به 5 سال زندان Prison مح.کوم شدم.
وی در تشریح جزییات ماجرا گفت: من و مهدی با هم در زندان آشنا شدیم و دوستی ما بعد از آزادی Freedom از زندان ادامه پیدا کرد. مهدی از من خواست برای تهیه مواد پیش محمد برویم. اما در بین راه مهدی بهانه آورد و منصرف شد. من هم به آرایشگاه رفتم اما وقتی برگشتم مهدی ماجرا را برایم توضیح داد و گفت محمد یک ماشین را دزدیده است. بعد از آن ماجرا به کمپ ترک اعتیاد رفتم ودیگر آنها را ندیدم.
وی ادامه داد: من اصلا نمی دانستم در ماشینی که محمد دزدیده یک کودک بوده است.
سپس متهم ردیف چهارم به عنوان مالخر در جایگاه ویژه ایستاد و گفت: من اصلا از ماجرای سرقت مطلع نبودم. محمد و مهدی مرا به عنوان مالخر معرفی کرده اند اما می گویم بی گناهم و اموال سرقتی را از محمد نخریدم.
سپس وکیل محمد به دفاع پرداخت و گفت:اگر چه این حادثه Incident تلخ محصول استفاده از شیشه و روان گردان هاست اما قصد موکلم فقط سرقت بوده است. موکلم گمان می کرده به زودی گشت پلیس می رسد و کودک را نجات می دهد اما این ماجرا منجر به مرگ کودک بی گناه شده است.موکلم حتی ماشین را با دریچه های باز کولر رها کرده تا اسیبی به کودک نرسد.
سپس یکی از ماموران کلانتری به عنوان مطلع روبه روی قضات ایستاد. وی گفت: بیست و نهم تیرماه و بلافاصله پس از مطلع شدن از این ماجرا تیم های جست و جو شروع به کار کردند. یکی از مامور راهور خودروی سرقتی را در زمان تردد مشاهده کرده بود اما این مشاهده 10 دقیقه قبل از اعلام سرقت بوده است. وی ادامه داد: متأسفانه محل پارک خودرو محل پرتردد و شلوغی نبود و حتی اگر یه عابر چیاده هم از کنار خودرو عبور می کرد به خاطر کثیف بودن شیشه های خودرو کسی متوجه حضور یک کودک در آن نمی شد.
در ان بین وکیل اولیای دم به قضات دادگاه گفت: تقاضا دارم از ماموران کلانتری سوال شود اقدامات انها برای کشف خودرو چه بوده است؟چرا که تا زمانی که دوست مهدی با پلیس تماس نگرفته و نشانی متهمان را نداده بود هیچ سرنخی از انها به دست نیامده است.
با اظهارات وکیل مدافع و گریه های بی امان مادر و مادر بزرگ بنیتا بار دیگر جو دادگاه حزن انگیز شد.
سپس وکیل متهم دوم به دفاع پرداخت . وی گفت پس از صدور قرار نهایی از سوی بازپرس در خصوص اتهام موکلم برایش قرار منع تعقیب مبنی بر قتل Murder عمد صادر شده است .از این رو در خصوص معاونت در سرقت از او دفاع می کنم و می گویم: قصد موکلم سرقت نبوده وبه نوعی در عمل انجام شده قرار گرفته است. او به شیشه معتاد بوده و فقط از دوستش خواسته تا کودک را به
یک آژانس تحویل دهد.
سپس محمد به عنوان اخرین دفاع گفت: قصد سرقت خودرو را نداشتم .مهدی از من خواست سوار خودروی روشن شوم. نه قصد سرقت داشتم و نه قصد قتل.
وقتی مهدی روبه رو ی قضات ایستاد به عنوان آخرین دفاع گفت: وقی متوجه شدم کودک در خودرو قرار دارد از محمد خواستم تا او را تحویل بدهد. من نمی دانستم چطور می توانم به کودک کمک کنم.مادرم پس از این ماجرا سکته کرده و زنم درخواست طلاق داده است .حالا دوستانم هم چشتم را خالی کرده اند.
در پایان جلسه هیات قضایی وارد شور شد تا روز یکشنبه حکم را صادر کند.
ماجرا چه بود؟
بیست و نهم تیرماه امسال خبر گم شدن کودک هشت ماه ای به نام بنیتا در فضای مجازی منتشر شد. خبر تکان دهنده بود.خودرو پدر بنیتا وقتی که او خودرو را با درهای باز رها کرده و قصد داشت در پارکینگ خانه را باز کند در حالی دزدیده شد که کودک هشت ماهه روی صندلی عقب خودرو خوابیده بود.تلاش پلیس و انتشار اخبار مربوط به ربوده شدن این کودک در فضای مجازی نتوانست کمکی به پلیس کند و شش روز بعد جنازه دختر کوچولو در حالی که از شدت گرما و گرسنگی و تشنگی روی صندلی خودور جان سپرده بود در یکی از خیابان های پاکدشت پیدا شد.
پلیس پس از هشت روز و با تماس یکی از دوستان محمد به نام مسعود با پلیس رد مجرم سابقه دار که به تازگی با قرار وثیقه از زندان ازاد شده بود پیدا شد.
محمد به سرقت خودرو از مشیریه و رها کردن آن و دختر کوچولو در قیامدشت اعتراف کرد.اعترافات تکان دهنده ای که انتشار آن موجب جریحه دار شدن احساسات جامعه شد.به دنبال اعتراف های این متهم سابقه دار دو همدست دیگر وی به نام های مهدی ویک مالخر نیز بازداشت شدند.دیروز پلیس رد احمد را که تاکنون فراری بود به دست اورد و وی را نیز بازداشت کرد...
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است