مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

رهبر سنای آمریکا از قطعنامه علیه رهبر میانمار حمایت نمی‌کند


رهبر اکثریت جمهوریخواه سنای آمریکا مخالفت خود را با قطعنامه‌ای که رهبر میانمار را هدف قرار داده است، اعلام کرد.

منتشر شده در تاریخ 1396/06/22 - 5 ماه پیش
خبرگزاری تسنیم: میچ مک کانل رهبر جمهوریخواهان سنای آمریکا روز سه شنبه تاکید کرد: من از قطعنامه‌ای که آنگ سان سوچی رهبر میانمار را هدف قرار می دهد، حمایت نخواهم کرد، قطعنامه‌ای که علیه رهبر میانمار به خاطر بدرفتاری با مسلمانان روهینگیا بوده است.
وی در سخنانی تصریح کرد: من از قطعنامه‌ای که علیه آنگ سان سوچی باشد، حمایت نمی کنم. تصور می کنم او بزرگترین امیدی است که ما داریم تا میانمار از وضعیتی که داشته است، تغییر کند، از یک دیکتاتوری نظامی به سوی جایی که من امیدوارم به آن برسد.
جان مک کین سناتور جمهوریخواه و ریچارد دوربین سناتور دموکرات هفته گذشته قطعنامه‌ای را منتشر کردند که در آن خشونت های میانمار محکوم شده و از آنگ سان سوچی خواسته بود تا برای پایان دادن به این خشونت ها اقدام کند.
ولی مک کانل از این قطعنامه حمایت نکرده است. وی حاضر به پاسخ دادن به این سئوال نشده است که آیا ملاحظه مجددی در خصوص تصمیم باراک اوباما رئیس جمهور سابق آمریکا برای لغو تحریم های میانمار وجود دارد یا نه.
در حالی که آمریکا ظاهرا قصد ندارد موضع قاطع و محکمی را در قبال کشتار مسلمانان روهینگیا در میانمار اتخاذ کند، فشارهای بین المللی بر دولت آنگ سان سوچی به شدت افزایش یافته است.
بر اساس برآورد سازمان ملل حدود 400 هزار آواره روهینگیا طی هفته های اخیر وارد بنگلادش شده اند و مقدار منابع مالی لازم برای تامین نیازهای این آوارگان به طور چشمگیری افزایش یافته است.
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است