مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

سئول اثرات گاز زنون ناشی از آزمایش هسته‌ای کره‌شمالی را تایید کرد


مجله اینترنتی راه ما: کره جنوبی امروز (چهارشنبه) اثرات گاز رادیواکتیو زنون ناشی از آزمایش هسته‌ای کره شمالی را تایید کرد اما نتوانست درباره صحت ادعای پیونگ‌یانگ مبنی بر هیدروژنی بودن بمب آزمایش شده نتیجه‌گیری کند.

منتشر شده در تاریخ 1396/06/22 - 5 ماه پیش
مجله اینترنتی راه ما سیاسی: به نقل از خبرگزاری رویترز، کره شمالی ششمین آزمایش هسته‌ای خود را در سوم سپتامبر انجام داد که باعث شد شورای امنیت سازمان ملل تحریم‌ها علیه پیونگ‌یانگ را با ممنوعیت صادرات محصولات نساجی و محدودیت فروش تولیدات نفتی به این کشور، افزایش دهد.
کمیسیون ایمنی و امنیت هسته‌ای کره جنوبی اعلام کرد، ردیاب‌های زمینی زنون این نهاد در بخش‌های شمال شرقی کره جنوبی 9 بار اثراتی از ایزوتوپ 133 زنون را یافته‌اند. این در حالی است که ردیاب‌های متحرک این کمیسیون اثرات این ایزوتوپ را در نزدیکی سواحل شرق این کشور چهار بار کشف کرده‌اند.
چوی جونگبائه، کمیسیونر اجرایی، در کنفرانسی خبری در سئول گفت: با میزان زنون یافت شده، تشخیص قدرت این آزمایش هسته‌ای دشوار است اما می‌توانیم بگوییم که این زنون ناشی از آزمایش‌های کره شمالی بوده است.
جونگبائه نتوانست تایید کند که این آزمایش هسته‌ای از چه گونه‌ای بوده است.
زنون گازی بی‌رنگ است که به طور طبیعی وجود دارد و در ساخت بعضی لامپ‌ها به کار می‌رود. اما زنون یافت شده ایزوتوپ رادیواکتیوی است که به طور طبیعی وجود ندارد و با آزمایش‌های هسته‌ای گذشته کره شمالی مرتبط است.
کمیسیون ایمنی و امنیت هسته‌ای همچنین اعلام کرد اثرات یافت شده زنون تاثیری بر محیط زیست و مردم کره جنوبی ندارد...
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است