مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

چراغ سبز دادگاه عالی بزریل به تحقیقات جدید علیه تامر


مجله اینترنتی راه ما: دادگاه عالی برزیل مجوز تحقیقات جدید با موضوع فساد و پولشویی علیه رئیس‌جمهوری این کشور آمریکای لاتین را صادر کرد. این پرونده جدید احتمال تعلیق از قدرت میشل تامر را قوت بخشیده است.

منتشر شده در تاریخ 1396/06/22 - 5 ماه پیش
مجله اینترنتی راه ما سیاسی: به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، "لوئیس روبرتو باراسو" قاضی Judge دیوان عالی عدالت برزیل حکم داد مدارک کافی برای تحقیقات علیه میشل تامر، رئیس‌جمهوری برزیل که در مه ۲۰۱۷ حکمی را به نفع یک شرکت فعال در بندر "سانتوس" در ازای دریافت رشوه امضا کرده بود، ‌ وجود دارد.
باراسو همچنین مجوز تحقیقات جداگانه درباره "رودریگو روچا لورس"، دستیار سابق تامر به اتهام حمل پول رشوه برای رهبر برزیل را صادر کرد.
تامر در بیانیه‌ای مدعی شد "هیچ گونه مداخله‌ای" در مساله‌ای که به صدور حکم امضا شده در ماه مه منجر شد، ‌ نداشته است و "مشاوره‌های فنی و مشورتی را بدون هیچگونه فشار سیاسی در تمام پروسه" پذیرفته بود.
"رودریگو خانوت"، دادستان ارشد برزیل اوایل امسال برای دادگاهی کردن تامر به اتهام فساد تلاش کرد اما پارلمان درخواست او را نپذیرفت. او تا یکشنبه تحقیقات را رهبری می‌کند و از دوشنبه "راکوئل داج" که از طرف رئیس‌جمهوری برزیل منصوب شده، به عنوان دادستان ارشد روی کار می‌آید...
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است