مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

مشکلات استفاده از سفید کننده ها خود را در میانسالی نشان می دهد


مجله اینترنتی راه ما: سفیدکننده های شیمیایی مشکلات جدی یر سلامت دستگاه تنفس بر جا می گذارد و انسداد مزمن ریه را به دنبال دارد که اغلب در میانسالی خود را نشان می دهد . متخصصان توصیه می کنند بجای استفاده از سفیدکننده های شیمیایی از مواد طبیعی یرای جرم زدایی استفاده کنید .

منتشر شده در تاریخ 1396/06/22 - 5 ماه پیش
مطالعات با بررسی بیش از 55 هزار زن نشان می‌دهد استفاده یک بار در هفته از سفیدکننده، احتمال ابتلا به بیماری‌ انسداد ریوی مزمن را 32 درصد افزایش می‌دهد.
بیماری انسداد ریوی مزمن (COPD) اصطلاحی برای توصیف بیماری های پیشرونده ریوی از جمله آسم، برونشیت مزمن، آمفیزم یا ترکیبی از این اختلالات است.
آمفیزم عبارت است از یک بیماری مزمن ریه که طی آن کیسه های هوایی در این اندام بیش از اندازه گشاد می شوند و در نتیجه، خاصیت ارتجاعی رشته هایی که کیسه های هوایی را به هنگام تنفس باز و بسته می کنند از بین می رود.
تنگی نفس مهمترین نشانه این بیماری هاست. ممکن است علایم بیماری تا میانسالی بروز نکنند و به مرور زمان ظاهر شوند.
محصولات حاوی الکل، سفیدکننده و پراکسیدهیدروژن با بیماری COPD مرتبط هستند و بیشتر در سیگاری‌ها یا افرادی که در معرض آلودگی هوا و گرد و غبارقرار دارند دیده می‌شود.
محققان استفاده از این مواد به ویژه در محیط بسته خانه را برای تمام افراد مضر می‌دانند و پیشنهاد می‌کنند مواد طبیعی جایگزین شوینده‌های مضر شود.
ترکیب سرکه و جوش شیرین بهترین گزینه برای نظافت و ضدعفونی خانه است...
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است