مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

گفتگوی وزیر خارجه قطر با اردوغان در آنکارا


مجله اینترنتی راه ما: وزیر خارجه قطر در دیدار با رئیس‌جمهور ترکیه در آنکارا درباره مسائل مشترک و تحولات بحران قطر گفتگو کرد.

منتشر شده در تاریخ 1396/06/22 - 5 ماه پیش
مجله اینترنتی راه ما سیاسی: به نقل از روزنامه فرامنطقه‌ای القدس العربی، محمد بن عبدالرحمن آل ثانی، وزیر خارجه قطر روز سه شنبه با رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه دیدار و درباره مسائل مشترک و تحولات بحران میان قطر و کشورهای شورای همکاری خلیج فارس گفتگو کرد.
وی با مولود چاووش اوغلو، همتای ترکیه‌ای خود نیز دیدار و گفتگو کرد.
عربستان، بحرین، امارات و مصر از پنجم ژوئن روابط دیپلماتیک خود را با قطر قطع کرده و این کشور را به مداخله در امور داخلی این کشورها و حمایت از تروریسم متهم کردند.
کویت و آمریکا برای حل بحران میان دوحه و کشورهای شورای همکاری خلیج فارس نقش میانجیگر را ایفا می‌کنند.
در همین راستا، علی خلفان المنصوری، نماینده دائم قطر در دفتر سازمان ملل در ژنو گفت: کشورهایی که تروریسم فکری را در پیش گرفته و شهروندانشان را از حق آزادی Freedomبیان محروم کرده‌اند این‌ها هستند که باید کارنامه و اوضاع خود را اصلاح کنند نه اینکه بیایند و دیگران را سرزنش کنند
وی گفت: قطر با بحران شورای همکاری خلیج فارس با درایت و اقتدار و با اقدامات سیاسی و دیپلماتیک سنجیده برخورد کرد. قطر از زمان آغاز بحران تأکید دارد که مذاکره تنها راه برای حل این بحران است، برای همین از میانجیگری کویت استقبال و بر لزوم حل بحران در چارچوب شورای همکاری خلیج فارس تأکید کرد. قطر همچنان مذاکره را تنها راه برای حل این بحران می‌داند.
المنصوری گفت: قطر نیازی ندارد از کارنامه‌اش در زمینه مبارزه با تروریسم دفاع کند. تلاش‌های قطر در این راستا برای همگان آشکار است...
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است