مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

اتحادیه عرب خواهان مذاکره کردها با دولت بغداد


مجله اینترنتی راه ما: دبیرکل اتحادیه عرب از مقام‌های اقلیم کردستان عراق خواست پیش از برگزاری همه‌پرسی استقلال با دولت مرکزی بغداد مذاکره کنند.

منتشر شده در تاریخ 1396/06/22 - 5 ماه پیش
مجله اینترنتی راه ما سیاسی: به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، احمد ابوالغیط، دبیرکل اتحادیه عرب خواستار آن شد که مقام‌های اقلیم کردستان عراق پیش از آن که همه‌پرسی استقلال Esteghlal خود را در 25 سپتامبر برگزار کنند، با دولت بغداد وارد مذاکره شوند.
وی در نشست وزیران امور خارجه این اتحادیه در قاهره تصریح کرد: ما باید به فرآیندهای مذاکراتی فرصت دهیم تا از این طریق قانون Law اساسی که نمایندگان کرد نیز در تدوین آن نقش داشته‌اند، اجرا شود.
ابوالغیط همچنین خواستار حفظ تمامیت ارضی عراق شد و گفت: جهان عرب مایل است کردها در عراق و سوریه به عنوان بخشی از جامعه باقی بمانند.
پیش از این، ابراهیم جعفری، وزیر خارجه عراق گفت: همه‌پرسی کردستان پیامدهای خطیری علیه امنیت و ثبات عراق و کشورهای منطقه برجای می‌گذارد.
وزیر خارجه عراق همچنین خاطرنشان کرد: اظهاراتی مبنی بر این که جنگ طائفه‌ای در عراق وجود دارد، به هیچ وجه صحت ندارد.
وی همچنین به بخش‌هایی از قانون اساسی عراق اشاره کرد که در آن بر لزوم حفظ تمامیت ارضی عراق تاکید شده است.
در همین حال، پارلمان عراق در جلسه روز سه‌شنبه خود با تصویب طرحی، با اجرای همه‌پرسی استقلال در اقلیم کردستان مخالفت کرد؛ اقدامی که کردها آن را در اجرای تصمیم خود بی‌تاثیر می‌دانند...
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است