مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

مدیر سیا: کره‌شمالی می‌تواند ظرفیت‌های اتمی و موشکی خود را به اشتراک بگذارد


مجله اینترنتی راه ما: مدیر آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) اعلام کرد: باید واضح بگویم که کره‌شمالی تاریخچه‌ای در به اشتراک گذاشتن ظرفیت‌های اتمی خود دارد و برخی مشتریان بالقوه‌اش چون ایران می‌توانند به این کشور نزدیک شوند تا اسرار برنامه‌های موشکی آن را بخرند.

منتشر شده در تاریخ 1396/06/22 - 5 ماه پیش
مجله اینترنتی راه ما سیاسی: مایک پومپئو، مدیر آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا در مصاحبه‌ای با فاکس نیوز گفت: کره شمالی تاریخچه‌ای طولانی در به اشتراک گذاشتن دانش، تکنولوژی و ظرفیت‌های اتمی و موشکی خود در سراسر جهان دارد.
وی ادامه داد: از آنجا که کره شمالی به تقویت و پیشبرد توانایی خود در ساخت و توسعه موشک‌های دوربرد و به کار بردن تسلیحات اتمی در موشک‌هایش ادامه می‌دهد، بعید است که به چنین ظرفیتی دست پیدا کرده باشد چون اگر این چنین باشد، آن را با متحدانشان به ویژه ایران به اشتراک می‌گذاشت.
این مقام مسؤول سیا گفت: اگرچه آمریکا بر این باور است که اطلاعات کاملی درباره توانایی‌ها و ظرفیت‌های کره شمالی دارد، اما تمایل پیونگ یانگ به تقویت و گسترش برنامه‌های تسلیحاتی‌اش همچنان یک مشکل اطلاعاتی پیچیده برای آمریکا محسوب می‌شود. ما بر این باوریم که کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی این تسلیحات را برای دفاع از رژیم و اتحاد مجدد کره می‌خواهد. اما هنوز هم مواردی هستند که جامعه اطلاعاتی ما باید به آنها دست یابند...
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است