مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

هشدار آلمان به آمریکا درباره راه‌اندازی جنگ اقتصادی


وزیر امور خارجه آلمان به آمریکا درباره ایجاد جنگ اقتصادی به دلیل تحریم‌ها علیه شرکت‌های اروپایی که با روسیه در تجارت هستند و یا جریمه‌های گمرکی علیه تولیدکنندگان فولاد اروپایی هشدار داد.

منتشر شده در تاریخ 1396/06/22 - 5 ماه پیش
خبرگزاری تسنیم: "زیگمار گابریل"، وزیر امور خارجه آلمان در گفتگو با هندلزبلات آلمان بار دیگر اعلام کرد که حزبش در صورت اینکه مجددا در دولت آینده آلمان حضور داشته باشد با افزایش بودجه نظامی به دو درصد تولید ناخالص ملی که آمریکا آن را درخواست کرده است موافقت نخواهد کرد.
به جای آن گابریل خواستار آن شد که اروپاییان در زمینه سیاست امنیتی و خارجی همکاری های تنگاتنگ تری با هم داشته باشند. به گفته وی راه همکاری های قدرتمندانه تر در این راستا کاملا مشخص است. این رویکرد می تواند به تاسیس یک ارتش اروپایی مشترک منجر شود.
گابریل در بخش دیگری از سخنانش آمریکا را تحت ریاست جمهوری ترامپ به عنوان دوست، شریک و رقیب و در شکلی جدید ارزیابی کرده و ابراز امیدواری کرد که قدرت قانون اساسی و کنترل ها و تعادل آمریکا همچنان ادامه داشته باشد.
هم زمان گابریل به آمریکا درباره ایجاد جنگ اقتصادی با تحریم ها علیه شرکت های اروپایی که با روسیه در تجارت هستند و یا جریمه های گمرکی علیه تولیدکنندگان فولاد اروپایی هشدار داده و گفت: در این صورت برای ما اروپاییان راه دیگری جز اقدامات متقابل باقی نمی ماند.
گابریل در بخش دیگری از سخنانش بر لزوم یافتن راه حلی برای خروج از اختلافات با روسیه تاکید کرده و گفت: به محض اینکه آتش بس در اوکراین برقرار شود باید غرب تحریم هایی که به دلیل بحران اوکراین علیه ترکیه و روسیه تصویب کرده است را لغو کند.
وی همچنین وضعیت مبارزات انتخاباتی در کشورش را به دلیل قدرت گرفتن حزب افراطی جایگزینی برای آلمان  تهاجمی توصیف کرده و در این باره هشدار داد که برای اولین بار بعد از پایان جنگ جهانی دوم بعد از انتخابات، نازی ها در پارلمان آلمان جایگاه ویژه ای بگیرند.
هم زمان وی از همه احزاب دموکراتیک درخواست کرد که باز و آشکار درباره مسائلی که از طرف مهاجران ایجاد می شود صحبت کنند. به گفته وی این مسئله نباید به حزب افراطی واگذار شود.
وزیر امور خارجه آلمان همچنین تاکید کرد که با توجه به مناسبات متشنج بین آلمان و ترکیه اکثر صادرات سلاح به این کشور در حالت انتظار و به حال تعلیق درآمده است.
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است