مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

کلینتون: پوتین نمی‌خواست من در انتخابات پیروز شوم


نامزد شکست‌خورده انتخابات ریاست جمهوری آمریکا گفت از هم‌دستی روسیه و اعضای تیم انتخاباتی ترامپ در جریان مبارزات انتخاباتی ۲۰۱۶ مطمئن است.

منتشر شده در تاریخ 1396/06/22 - 4 ماه پیش
اشگاه خبرنگاران: هیلاری کلینتون رقیب انتخاباتی دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا، در مصاحبه‌ای با این روزنامه اظهار داشت که نسبت به تبانی تیم ترامپ با روس‌ها در جریان کمپین انتخاباتی سال گذشته مطمئن شده است.
کلینتون روز چهارشنبه در جریان مصاحبه خود درباره کتاب جدیدش با عنوان "چه اتفاقی افتاد" که در رابطه با انتخابات 2016 آمریکا نوشته است، خاطرنشان کرد: «مسلما در این مسئله (ارتباط با روس‌ها) یک نوع ارتباط و یک نوع تفاهم وجود داشته است. من در ذهنم تردید ندارم که ولادیمیر پوتین، رییس‌جمهور روسیه می‌خواست من در انتخابات شکست بخورم و ترامپ پیروز شود و تردیدی نیز ندارم که بین ترامپ و تیم عملیاتی‌اش با روسیه یک نوع ارتباط مالی وجود دارد. همچنین هیچ تردیدی در ذهنم ندارم که کمپین انتخاباتی ترامپ و دیگر دستیاران او به سختی تلاش کرده‌اند تا ارتباطات‌شان با روس‌ها را پنهان کنند.»
کلینتون در ادامه مصاحبه‌اش اظهار کرد: من به حاکمیت قانون، سند و مدرک معتقد هستم بنابراین حد و حدود‌ها را رعایت می‌کنم و هر جور ادعای بی‌ربطی را مطرح نمی‌کنم، اما اگر به چیز‌هایی که از زمان انتخابات مشخص شده نگاه کنید می‌بینید که حقیقتا آزاردهنده هستند.
گفتنی است بررسی مکالمات و تماس‌ها‌ی تلفنی مشاوران و اعضای کمپین انتخاباتی دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا توسط نهاد‌های حقوقی و امنیتی آمریکا، نشان دهنده آن است که اعضای این تیم به دفعات از یکسال قبل از برگزاری انتخابات نوامبر 2016 با افرادی در روسیه در ارتباط بوده‌اند.
برخی در آمریکا مدعی‌اند روسیه با تلاش برای هک کردن سرور ایمیل کمیته ملی حزب دموکرات، درصدد برهم زدن انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به نفع ترامپ بوده است.
به این ترتیب با برملا شدن این مساله، نهاد‌های امنیتی و اطلاعاتی در آمریکا تمامی تلاش‌های خود را به این مساله معطوف کرده‌اند تا شاید بتوانند ردی از همدستی احتمالی اعضای کمپین انتخاباتی ترامپ با روس‌ها در زمینه فعالیت‌هایی نظیر هک کردن و دستکاری آراء انتخابات ریاست جمهور‌ی آمریکا بیابند.
در عین حال مقامات آمریکایی در طی هفته‌های اخیر بارد این موضوع، در مصاحبه‌های خود اعلام کرده‌اند که تاکنون به هیچگونه مدرکی دال بر همکاری پنهانی ترامپ و یارانش با روسیه دست نیافته اند.
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است