مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

اقتصاد مقاومتی کشور را در مقابل تهدیدها مقاوم می‌کند


مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری ایران با اشاره به این که برای اجرای اقتصاد مقاومتی نیازمند تولید بیشتر و حضور در بازارهای جهانی هستیم گفت: این موضوع موجب خواهد شد اقتصاد کشور در مقابل تهدیدها مقاوم شده و استحکام یابد.

منتشر شده در تاریخ 1396/06/22 - 5 ماه پیش
خبرگزاری تسنیم: مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری ایران با اشاره به این که برای اجرای اقتصاد مقاومتی نیازمند تولید بیشتر و حضور در بازارهای جهانی هستیم گفت: این موضوع موجب خواهد شد اقتصاد کشور در مقابل تهدیدها مقاوم شده و استحکام یابد.
عباس صمیمی گفت: امنیت و اطمینان‌بخشی در اقتصاد با مشارکت‌های سرمایه‌گذار خارجی در کشورها محقق می شود و با تو.جه به ورود شرکتهای مختلف به کشور و بستن قراردادهایی با با وزارت نفت این موضوع نشان می دهد، جهان پس از برجام به امنیت کشورمان پی برده است و با تلاش همه نهادها از جمله وزارت نفت شاهد این نکته هستیم که ضمن ورود تکنولوژی به کشور در حوزه انرژی در عرصه دیپلماسی نیز پیام مثبتی برای حضور بیشتر سرمایه‌گذاران به جهان ارائه کرده است.
مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری ایران افزود: همچنین با توجه به نقش کشورهای اروپایی بویژه فرانسه در تعاملات بین‌المللی، حضور و سرمایه‌گذاری این کشورها در بخش انرژی می‌تواند به همکاری‌های اقتصادی بین‌المللی کشورمان رونق تازه‌ای بخشد.
وی در ادامه با بیان این که برای اجرای اقتصاد مقاومتی در کشور نیازمند تولید بیشتر و حضور در بازارهای جهانی هستیم اذعان داشت: یکی از عوامل موثر در این زمینه و نیز در راستای استحکام اقتصاد کشور، بهره برداری از میادین مشترک و سرمایه گذاری در صنایع پایین دستی است که این اقدام با توجه به تدابیر در نظر گرفته شده وزارت نفت قابل تحقق است.
این مقام مسئول با اشاره به این که کشورمان نیازمند مدیرانی است که با وورد تکنولوژی و سرمایه گذار خارجی بخش خصوصی را تقویت کنند اظهار داشت: همانطور که در بخش حمل و نقل هوایی توانسته‌ایم ضمن نوسازی ناوگان هوایی به بازارهای بین المللی توجه بیشتری داشته باشیم، وزارتخانه ها و سازمانهای و نهادهای مختلف نیز باید امید و انگیزه فعالیت را در بخش خصوصی ایجاد کنند.
صمیمی اظهار داشت: همکاری و تعامل شرکتهای داخلی با شرکتهای مطرح جهانی ضمن به روزرسانی فعالیتهای اقتصادی و تولیدی آنها می تواند ضامن حضور موثر فعالان اقتصادی کشور در بازارهای جهانی باشد و همین امر موجب خواهد شد که هرچه زودتر اقتصادمان در مقابل تهدیدها مقاوم شده و استحکام یابد که این موضوع یکی از اهداف اقتصادی مقاومتی نیز تلقی می شود.
وی در خصوص فواید ورود سرمایه‌گذاران خارجی به کشور نیز اذعان داشت: ورود سرمایه گذاری خارجی فوایدی چون ثبات اقتصادی، سیاسی و اشتغالزایی را در برخواهد داشت. همچنین این موضوع می تواند به عاملی برای جلوگیری از طرح تحریم های بیشتر در شورای امنیت منجر شود. البته باید بر این نکته تاکید کرد که انتقال دانش فنی و فناوری روز دنیا در ورود سرمایه خارجی به کشور باید لحاظ شود که این موضوع می تواند موجب تربیت نیروی کارآمدتر برای فردای کشور شود.
صمیمی اظهار امیدواری کرد: به زودی شاهد ورود بانک های خارجی و پذیرش جدی تر آنان از فرصت برجام باشیم تا ظرفیت های بالقوه کشور با ورود منابع جدید در فضای پس از برجام، به عرصه بالفعل برسد.
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است