مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

اهمیت اسناد دخالت عربستان در 11 سپتامبر


«امیرعلی ابوالفتح» تحلیلگر مسائل آمریکا در تشریح اسناد منتشر شده مبنی بر دخالت عربستان در حوادث ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ اظهار کرد: افشای مدارک جدید توسط رسانه‌های ایالات متحده مبنی بر دخالت مستقیم سفارت عربستان در حوادث ۱۱ سپتامبر، موضوع جدیدی نیست اما اسنادی که به مرور زمان منتشر می‌شود، این مساله را از تازگی مطلق بهره‌مند می‌کند.

منتشر شده در تاریخ 1396/06/21 - 5 ماه پیش
خبرگزاری ایلنا: «امیرعلی ابوالفتح» تحلیلگر مسائل آمریکا در تشریح اسناد منتشر شده مبنی بر دخالت عربستان در حوادث ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱  اظهار کرد: افشای مدارک جدید توسط رسانه‌های ایالات متحده مبنی بر دخالت مستقیم سفارت عربستان در حوادث ۱۱ سپتامبر، موضوع جدیدی نیست اما اسنادی که به مرور زمان منتشر می‌شود، این مساله را از تازگی مطلق بهره‌مند می‌کند.
از روزی که حوادث ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ به وقوع پیوست تا به امروز این پرسش مطرح بوده که آیا دولت عربستان در حوادث مذکور دست داشته یا خیر؟ حتی بسیاری از تحلیلگران معتقد بودند که القاعده توانسته با سعودی‌ها برای انجام چنین عملیاتی به اجماع حداکثری برسد.
بر اساس داده‌هایی که از سوی آژانس‌های خبری و مطبوعات آمریکا از سال گذشته تاکنون منتشر شد، مشخص شده است که تمامی ابعاد مختلف عملیات اعم از‌ ربایش هواپیما، نحوه برخورد با برج‌های دوقلو و حتی چگونگی اخذ پوشش‌های امنیتی برای تروریست‌ها، در سفارت عربستان طرح، آموزش و دوره شده است. آخرین مدارک نشان می‌دهد که «بندر بن سلطان» رئیس وقت سازمان اطلاعاتی عربستان از این حملات مطلع بوده است؛ حتی گفته شده رزرو هتل‌هایی که برای تیم تروریستی القاعده در نظر گرفته شده بود، توسط مقام‌های دیپلماتیک عربستان در ا یالات متحده صورت گرفته است.
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است