مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

تکرار اتهامات نتانیاهو علیه ایران در سفر به آمریکای لاتین


نخست وزیر رژیم صهیونیستی در سفر به آمریکای لاتین بار دیگر ادعاهای خود علیه ایران را تکرار کرد.

منتشر شده در تاریخ 1396/06/21 - 5 ماه پیش
خبرگزاری تسنیم: بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل که به آرژانتین سفر کرده است، از همه کشورهای جهان خواست تا با تروریسم مقابله کنند.
وی با تکرار ادعاهای خود، ایران را یک مجرم سریالی ارزیابی کرد. نخست وزیر اسرائیل به قربانیان دو بمب گذاری در آرژانتین ادای احترام کرده است. نتانیاهو اولین نخست وزیر اسرائیل است که به آرژانتین سفر می‌کند.
نتانیاهو نشستی پشت درهای بسته با اعضای جامعه یهودیان آرژانتین و تحت تدابیر شدید امنیتی برگزار کرده است. برآورد می شود بیش از 300 هزار یهودی در آرژانتین زندگی می کنند که بیشترین جمعیت یهودیان در آمریکای لاتین به شمار می رود.
وی همچنین در مراسم یادبود قربانیان بمب گذاری در سفارت اسرائیل در سال 1992 و بمب گذاری در مرکز یهودیان در سال 1994 میلادی شرکت کرد.
در حمله به سفارت اسرائیل 29 نفر کشته و بیش از 220 نفر دیگر زخمی شدند. در انفجار مرکز یهودیان نیز 85 نفر کشته و 300 نفر زخمی شدند.
اسرائیل بارها مدعی شده ایران در این انفجار دست داشته است، ادعایی که بارها صریحا از جانب جمهوری اسلامی رد شده است.
وی افزود: این یک تعهد برای همه کشورهاست تا با تروریسم مقابله کنند و به خصوص علیه سیستم تروریسم ایران. اسرائیل به اقدام قاطع خود برای مقابله با اقدامات تروریستی ایران و به طور کلی تروریسم ادامه می دهد، همراه با شرکای خود در آمریکای لاتین و آمریکای شمالی.
این در شرایطی است که برخی گروه های منتقد نتانیاهو و از جمله برخی از خانواده های قربانیان بمبگذاری 1994 حاضر به دیدار با نتانیاهو نشدند.
یکی از فعالان اجتماعی و رئیس گروه موسوم به "اکتیو مموری" در این باره گفت: نتانیاهو برای یادبود این حمله نیامده است، بلکه برای افزایش کسب و کار و تجارت آمده است. در 23 سال گذشته، اسرائیل تنها یک نظاره گر بوده است، مثل بقیه کشورها و صادقانه برای یافتن حقیقت پشت این حملات تلاش نکرده است.
از سوی دیگر گروه های حامی فلسطین نیز قصد دارند امروز سه شنبه تظاهراتی را برگزار کنند، نتانیاهو قصد دارد امروز با مائوریسیو ماکری رئیس جمهور آرژانتین دیدار کند.
اسرائیل به دنبال گسترش روابط تجاری با مناطق جدید است و همین طور به دنبال یافتن متحدانی است تا به نفعش در نهادهای سازمان ملل رای بدهند.
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است