مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

درآمد کافی نت‌ها حلال است یا حرام؟


باتوجه به گسترش و رشد فضای مجازی درسالهای اخیر شاهد ظهور مشاغلی مانند کافی نت داری هستیم نظر علما را درباره حکم درآمدی این دست مشاغل را جویا می‌شویم.

منتشر شده در تاریخ 1396/06/21 - 4 ماه پیش
سرویس حسینیه فردا، باتوجه به گسترش و رشد فضای مجازی درسالهای اخیر شاهد ظهور مشاغلی مانند کافی نت داری هستیم نظر علما را درباره حکم درآمدی این دست مشاغل را جویا می‌شویم.
مطابق نظر آیت الله خامنه‌ای سوال: اگر کسى کافى‌نت داشته باشد و بداند که برخى مشتریان براى چت (گفتگو) با افراد نامحرم و همچنین رفتن به سایتهاى غیراخلاقى به کافى‌نت مى‌آیند، در این وضعیت تکلیف او به عنوان صاحب کافى‌نت چیست و کسب درآمد از این راه (با شرایط ذکر شده) چه حکمى دارد؟ جواب) با علم به اینکه مشترى از ابزارى که در اختیار او قرار داده مى‌شود استفاده حرام مى‌کند، جایز نیست و کسب درآمد از این طریق نیز اشکال دارد ولى در صورت شک در اینکه مشترى از آن بصورت حرام استفاده مى‌کند، اشکال ندارد.
مطابق نظر آیت الله سیستانی پرسش: می‌خواستم بدانم که شغل کافی نت داری با توجه به اینکه اینترنت کاربردهای مختلف (اعم از حلال و حرام) دارد، دارای چه حکمی است؟ پاسخ: فی نفسه اشکال ندارد.
سرویس حسینیه فردا، باتوجه به گسترش و رشد فضای مجازی درسالهای اخیر شاهد ظهور مشاغلی مانند کافی نت داری هستیم نظر علما را درباره حکم درآمدی این دست مشاغل را جویا می‌شویم.
مطابق نظر آیت الله خامنه‌ای
سوال: اگر کسى کافى‌نت داشته باشد و بداند که برخى مشتریان براى چت (گفتگو) با افراد نامحرم و همچنین رفتن به سایتهاى غیراخلاقى به کافى‌نت مى‌آیند، در این وضعیت تکلیف او به عنوان صاحب کافى‌نت چیست و کسب درآمد از این راه (با شرایط ذکر شده) چه حکمى دارد؟
مطابق نظر آیت الله سیستانی
پرسش: می‌خواستم بدانم که شغل کافی نت داری با توجه به اینکه اینترنت کاربردهای مختلف (اعم از حلال و حرام) دارد، دارای چه حکمی است؟
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است